Ugrás a tartalomra

Világelitbe jutott a magyar válogatott

Létrehozva
A magyar női jégkorong-válogatott története során először kiharcolta a világelitbe jutást, miután esti mérkőzésének eredményétől függetlenül az első kettő között zárja a budapesti divízió I/A világbajnokságot.
Kép
Korábbi felvétel Forrás: mti.hu Fotó: Czagány Balázs

A szombati zárónap második találkozóján a dán együttes 4-0-ra felülmúlta a norvégokat a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban, ezzel biztossá vált, hogy az első helyen álló magyarokat csak esti ellenfelük, az osztrák csapat előzheti meg.

Ez is érdekelhet

Mihálkovics Kupa-Sungrow Nagydíj
Már a Kékszalagra melegítettek
SportMiskolc
Vitorlázás: 58. Mihálkovics Kupa-Sungrow Nagydíj, Balatonföldvár.
A programot a Magyar Diáksport Szövetség hívta életre. Fotó: MDSZ
A diákok szervezik a programokat
SportMiskolc
Az utolsó tanítási hét zajlik az oktatási intézményekben és az Aktív Iskolákban erre időszakra került a Tanulói Csapat Hete.
A Diósgyőri Gimnázium együttese. Fotó: MDSZ
Bronzérmes a Diósgyőri Gimnázium
SportMiskolc
Kosárlabda: diákolimpia, IV. korcsoportos országos döntő, Hódmezővásárhely.
Tóth Anna és edzője Tigyi József  Fotó magánarchívum
Németországban, majd Dániában versenyez
SportMiskolc
Atlétika: két jelentős viadal vár a diósgyőriek gátfutó kiválóságára.