Ugrás a tartalomra

Koleszár Evelin bronzérmes lett a Combat Games-en

Létrehozva
Nem kevesebb mint 20 ország 400 fiatalja érkezett Budapestre, az ISF Combat Games-re. A 13-18 éves birkózók, judokák, karatésok és taekvondos fiatalok vetélkedésén mintegy félszáz magyar is a küzdőtérre lépett és lép még. Koleszár Evelin révén miskolci bronzéremnek is örülhettek a sportbarátok a birkózóvilág által U15-ös világbajnokságként számon tartott viadalon.
Kép

A Magyar Diáksport Szövetség szervezésében június 16–21. között Budapesten rendezik meg a Nemzetközi Iskolasport Szövetség (ISF) Combat Games Iskolai Küzdősport Világbajnokságot.

Az ISF az iskolai sportági világbajnokságok szervezője, világszerte 32 sportágban felügyeli sport világesemények lebonyolítását, továbbá a középiskolások legrangosabb iskolai sporteseményét, a Gymnasiadét is. A szövetség elsődleges küldetése a diáksport támogatása, a Magyar Diáksport Szövetség a világversenyek aktív rendezőjének számít, hiszen 1991 óta kilenc világbajnokságnak adott otthont, ebből az utóbbi négy évben idén a harmadiknak.

A négy küzdősportot, a birkózást, a judo-t, a karatét, valamint a taekwondot magába foglaló világversenyt először 2 évvel ezelőtt, 2017-ben, az indiai Agrában rendezték meg.

A most zajló hatnapos eseményen részt vevő országok: Azerbajdzsán, Bulgária, Brazília, Dél-afrikai Köztársaság, Egyesült Arab Emirátusok, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Kazahsztán, Kína, Magyarország, Málta, Nepál, Oroszország, Peru, Spanyolország, Szaúd-Arábia, Tajvan, Ukrajna és USA.

A 17 tagú magyar birkózó csapat tagja volt a DVTK-Miskolci Sportiskola színeiben versenyző Koleszár Evelin is, aki az 50 kg-os súlycsoportban próbált szerencsét. Lakatos Győző tanítványa a csoportmérkőzések során egy-egy tajvani és dél-afrikai sportolót is legyőzött, de ukrán vetélytársától kikapott. Mivel az elődöntőben amerikai riválisa is jobbnak bizonyult a diósgyőri sportolónál, jöhetett a bronzmeccs, ahol viszont Evelin volt a jobb, spanyol ellenfelét legyőzve megszerezte a bronzérmet.

Ez is érdekelhet

Látványos éremcsata várható az elit férfiaknál
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A XXXV. Tisza Triatlont, amely a „Friendship Series 2026” egyik állomása, május 16-17-én rendezik meg Tiszaújvárosban, ahol 120 klubcsapat és közel 750 egyéni versenyző adhat számot tudásáról.
Visszavonul a DVTK egyik legjobbja
SportMiskolc
Befejezte aktív játékos pályafutását Németh-Egri Klaudia, a piros-fehérek röplabdázója.
Kanada ellen főpróbáznak
SportVilág
Megérkezett Svájcba a magyar férfi jégkorong-válogatott, amely részt vesz az elit világbajnokságon.
Megvan a bronzcsata programja
SportMiskolcBelföld
Rájátszás a harmadik helyért: itt a Farkasok műsora.