Ugrás a tartalomra

Rasovszky Kristóf aranyérmes 5 kilométeren

Létrehozva
Rasovszky Kristóf aranyérmet szerzett a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében a Koreai Köztársaságban zajló világbajnokság szombati napján.

A szám Európa-bajnoka 53:22.1 perces idővel diadalmaskodott, míg Székelyi Dániel 53:34.4-gyel a hatodik lett.

A 22 éves Rasovszky történelmi sikert aratott, ugyanis ezzel megszerezte a szakág első magyar világbajnoki aranyát. Ezt megelőzően 1994-ben Rómában Kovács Rita 25 kilométeren ezüstöt szerzett, 2015-ben Kazanyban Olasz Anna is ezen a távon állhatott fel a dobogó második fokára, míg Gercsák Csaba 2011-ben Sanghajban lett harmadik ugyancsak a leghosszabb távú versenyszámban.

A világbajnokság fő helyszínétől, Kvangdzsutól 130 kilométerre, bő másfél órás útra lévő Joszuban szemerkélő eső és 20 Celsius-fokos hőmérséklet fogadta a versenyzőket. Rasovszkyt a 60 fős mezőnyből a 9., Székelyit pedig a 19. helyen szólították.

Rasovszky - aki két éve Balatonfüreden hetedik volt ebben a számban - egyből az élmezőnyben indult el és az első ellenőrző pontnál holtversenyben haladt az élen egy orosszal. Az első kör végén, 1,7 kilométer úszás után a magyar vezetett, ahogy a táv felénél is, igaz, rendkívül szorosan tapadtak rá az üldözők. A második kör végén a Balatonfüreden a francia csapattal aranyérmes Logan Fontaine vezette a mezőnyt, Rasovszky - és egy tízfős boly - szorosan mögötte haladt.

Hétszáz méterrel a cél előtt Rasovszky ritmust váltott és négy másodpercre ellépett a mezőnytől, eközben pedig az addig a bolyban úszó Székelyi a második helyre jött fel. Előbbi iramát nem tudták tartani a többiek és gyakorlatilag könnyű győzelmet aratott, míg a 24 éves Székelyi hatodiknak ért célba.

Ez is érdekelhet

sakk
Hetedik a DVTK, utolsó a Parasznya
SportMiskolc
Befejeződött az NB I-es sakkcsapat bajnokság Maróczy Géza csoportjának küzdelemsorozata.
Látványos éremcsata várható az elit férfiaknál
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A XXXV. Tisza Triatlont, amely a „Friendship Series 2026” egyik állomása, május 16-17-én rendezik meg Tiszaújvárosban, ahol 120 klubcsapat és közel 750 egyéni versenyző adhat számot tudásáról.
Visszavonul a DVTK egyik legjobbja
SportMiskolc
Befejezte aktív játékos pályafutását Németh-Egri Klaudia, a piros-fehérek röplabdázója.
Kanada ellen főpróbáznak
SportVilág
Megérkezett Svájcba a magyar férfi jégkorong-válogatott, amely részt vesz az elit világbajnokságon.