Ugrás a tartalomra

Hamilton 90. győzelme a kétszer félbeszakított futamon

Létrehozva
A címvédő és hetedik világbajnoki címének megnyerésére hajtó Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Toszkán Nagydíjat, amelyet baleset miatt kétszer is félbeszakítottak.

Az összetettben is vezető 35 éves Hamiltonnak ez az idei hatodik, és pályafutása 90. futamgyőzelme, így már csak egy hiányzik neki ahhoz, hogy beérje a legendás, hétszeres vb-győztes német Michael Schumacher 91 sikert számláló rekordját.

Hamilton mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg harmadikként az F1-es karrierje során először dobogós thaiföldi Alexander Albon végzett a Red Bull-lal.

A világbajnoki szezon két hét múlva Szocsiban, az Orosz Nagydíjjal folytatódik.

Ez is érdekelhet

DVTK: a célegyenesbe fordult a felkészülésük
SportMiskolc
Labdarúgás: még két tesztmeccse lesz a bajnoki rajtig a diósgyőriek NB II-es csapatának.
Tóth Anna a 100 méteres gátfutás mezőnyének tagja lesz. Fotó: magánarchívum
Diósgyőriek is rajthoz állnak
SportMiskolc
Atlétika: kedden rendezik a Gyulai István Memorial Magyar Nagydíjat, amelynek a fővárosi Zsivotzky Gyula Nemzeti Atlétikai Központ ad otthont.
Szathmáry Simon (középen háttal, 28-as mezben) diósgyőriként a magyar válogatott keretébe is bekerült. Fotó: magánarchívum
Öten is búcsút intettek a Maciknak
SportMiskolc
Jégkorong: ismert játékosok távoztak a piros-fehérek Erste ligás együttesétől.
RáskiSára különdíj
Három bronz, két döntő a gyermek korcsoportos OB-ról
SportMiskolc
A Miskolci Sportiskola Dorogi-Firtkó Adél és Sajgó László által felkészített úszói július 8-11. között a fővárosi BVSC-uszodában megrendezett gyermek korcsoportos országos bajnokságon álltak rajtkőre.