Ugrás a tartalomra

Bottas nyerte a forma-1-es Orosz Nagydíjat

Létrehozva
Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Orosz Nagydíjat Szocsiban, miután címvédő és hatszoros világbajnok csapattársát, az összetett pontversenyben vezető Lewis Hamiltont a futam közben 10 másodperces időbüntetéssel sújtották.

A 31 éves Bottasnak ez volt az idei második és pályafutása kilencedik futamgyőzelme.
    
A finn pilóta mögött Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője zárt másodikként, Hamilton pedig a futam előtt szabálytalan módon elvégzett rajtpróbái miatt kapott időbüntetés ellenére behozta harmadiknak a Mercedest.
    
A világbajnoki idény két hét múlva a Nürburgringen, az Eifel Nagydíjjal folytatódik.

Ez is érdekelhet

A DVTK a Videotont kapta
SportMiskolc
Labdarúgás: az M4 Sport stúdiójában hétfőn este sorsolták ki a Mol Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását.
Pocsai Noémi Emese vb-bronzérmes lett Madridban
SportMiskolcVilág
A Miskolci Sportiskola-Nomád Terepfutósuli színeit képviselő Pocsai Noémi Emese a napokban világbajnoki bronzérmet nyert Spanyolországban, az U15 korcsoportos négytusa leány váltóban, ahol Bartos Lili volt a párja.
Már Las Vegas lebeg a szeme előtt
SportMiskolc
Birkózás: Szinay Szabolcs hamarosan újabb világbajnokságra utazik.
Végleges a piros-fehérek kerete
SportMiskolc
Tizenhat játékos kezdi a felkészülést a DVTK Ongropack NB I-es női csapatánál.