Ugrás a tartalomra

F1: Vettel énekelve, egy ismert dal szívhez szóló átiratával búcsúzott a Ferraritól, mutatjuk a fordítást

Létrehozva
Sebastian Vettel hat idény után távozik a Ferraritól, énekelve köszönt el a csapattól az idényzáró Abu-dzabi Nagydíjat követően.

- Élveztem, hogy veletek lehetek - mondta csapatának a négyszeres világbajnok német pilóta, aki 2021-től az Aston Martinná alakuló Racing Pointtal áll rajthoz. A németnek gyermekkori álma vált valóra azzal, hogy csatlakozhatott a vörös csapathoz, ám az együttműködés nem úgy alakult, ahogyan a felek várták. Bár a négyszeres világbajnok a 118 közös verseny során 55-ször állhatott fel a dobogóra, és ebből 14 alkalommal annak a felső fokára, egyéni és csapathibák miatt elmaradtak igazán nagy sikerek.

Kép
Forrás: essentiallysports.com

„Sok fantasztikus pillanatot is megéltem a csapattal, és amikor nagyon izgatottá váltam, valamiért mindig dalra fakadtam. Szóval úgy érzem, ez egy jó módja volt a búcsúnak, hogy énekeljek még utoljára. Egy nagyon ismert olasz számra esett a választásom, Adriano Celentano Azurro című számára. Kissé megváltoztattam a szöveget, így remélem, nem kerülök bajba a szerzői jogok miatt. Úgy érzem, ez jó módja volt annak, hogy kifejezzem a hálámat a csapat felé" – nyilatkozta a német versenyző.

Vettel dala:

 

 

Íme a Vettel által átírt dalszöveg:

Ti vagytok a vörös csapat,
Szenvedélyesek vagytok,
És sosem adjátok fel.
Eljött a búcsú ideje,
Élveztem, hogy veletek lehetek.
Éreztem a varázslatotokat. Kivételes érzés volt.
Srácok, köszönet mindenért,
Hiányozni fogtok.
Üdvözlet mindenkinek Maranellóban!
Megérdemlitek, hogy titeket is megemlítselek.
És most búcsúzom. Minden jót kívánok nektek!
Legyetek boldogok és egészségesek!

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.