Ugrás a tartalomra

Nyolcadik lett a DVTK az Extraligában

Létrehozva
A női Extraliga helyosztóinak negyedik mérkőzését játszották le csütörtökön.

Az Extraligában való bennmaradásról döntő, három nyert mérkőzésig tartó párharc az MTK javára dőlt el. A csütörtöki mérkőzés előtt a kék-fehérek összesítésben 2-1-re vezettek, így a miskolci összecsapás döntőnek bizonyult. Az első szettet hozták a piros-fehérek, de aztán az MTK nem ismert kegyelmet, és 3:1-re megnyerte a mérkőzést.

A 7. helyért, 4. mérkőzés, eredmény:
Diósgyőri VTK – MTK Budapest 1:3 (24, –23, –18)
Miskolc. V: Szarka, Varjasi.
DVTK: Kundrák 4, Szajkó 11, Kontura 2, Horton 24, Kiss E. 6, Beddingfield 4. Csere: Dömsödi (liberó), Egri 8, Mészáros Zs., Sitku 1, Tóth R. Vezetőedző: Toma Sándor.
MTK: Berkó L. 4, Szerencsés-Miklai 16, Papp 12, Vezsenyi 20, Godó, Kilyénfalvi 17. Csere: Szalai (liberó), Durst, Dani 1, Lesi, Borsos 1. Vezetőedző: Leiszt Máté.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye ezzel 3-1 az MTK javára.

Toma Sándor vezetőedző büszkén nyilatkozott a klub honlapjának. – Nagyszerű teljesítményt nyújtottunk egy nehéz szezonban. Az MTK könyörtelenül kihasználta a rutintalanságból fakadó hibáinkat, gratulálok nekik.

Ez is érdekelhet

Alexander Vallejo távozott
SportMiskolc
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és a védekező középpályás.
A hőség sem jelent akadályt
SportMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Abaújszántón zajlik a hagyományos Veréb György-Kövesfalvi István kapustábor.
Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.