A 23 éves pilótának ez az idei negyedik, egyben pályafutása hetedik F1-es pole pozíciója. Verstappen egy héttel ezelőtt, ugyanezen a pályán a Stájer Nagydíj kvalifikációját is megnyerte.
A holland versenyző mellől a nagyszerűen teljesítő Lando Norris, a McLaren brit pilótája startolhat, aki mindössze 48 ezredmásodperccel maradt el az éllovastól. A harmadik rajtkocka a másik Red Bull-pilótáé, a mexikói Sergio Pérezé lett.
A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője csak negyedik helyen zárt.
A két Ferrari, valamint a kétszeres világbajnok Fernando Alonso (Alpine) egyaránt a második szakaszban búcsúzott, utóbbit a négyszeres vb-első Sebastian Vettel (Aston Martin) tartotta fel utolsó gyors körén. Ennek a hibának is köszönhetően meglepetésre George Russell (Williams) bejutott a harmadik periódusba és végül a kilencedik rajtkockát szerezte meg.
A 71 körös Osztrák Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol el.
Osztrák Nagydíj: Verstappen rajtolhat a pole pozícióból
Létrehozva
Az összetett pontversenyben vezető Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte meg a Forma-1-es Osztrák Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
Ez is érdekelhet
Több mint dupla annyian voltak
Legutóbb öten, most azonban tizenketten vizsgáztak a Kelemen Ryu miskolci ju jitsu iskolájában hétvégén. Közülük kilenc tizennyolc év alatti teljesítette a feladatokat.
Itt az elődöntő menetrendje
A jégkorong Erste Liga fináléba jutásáért küzd a gyergyói és a miskolci együttes.
Bérczes Botond sikere Pozsonyban
Az elmúlt hétvégén a szlovák fővárosban karate Grand Prix viadalt rendeztek.