Ugrás a tartalomra

Magyar csapat a diáksakk világtorna döntőjében

Létrehozva
A Csányi Alapítvány sakkcsapata bejutott a dubaji világkiállítás programjában szereplő online diáksakk világtorna döntőjébe, a legjobb tíz csapat közé.
Kép

A spanyol szervezésű versenyen 53 ország 296 csapata indult, a világkiállításon a Magyarország részvételét szervező Expo 2020 Magyarország és a Polgár Judit Sakk Alapítvány felhívására 20 magyar diákcsapat nevezett be a tornára – tájékoztatott a Csányi Alapítvány.

Három versenyszakaszban 19 fordulón át zajlottak az online mérkőzések, amelyek eredményeként a Csányi Alapítvány sakkcsapata a második helyen került be a világkiállításon élőben, várhatóan novemberben megrendezésre kerülő, tízcsapatos döntőbe. A csapat versenyfelkészülését Polgár Judit és a Polgár Judit Sakk Alapítvány is segítette.

A csapat tagjai: Füle Viktória, Karácsonyi Bánk, Karácsonyi Gellért, Karácsonyi Luca, Karácsonyi Kata, Kohári Bánk György, Nagy Richárd, Peredi Olivér és Vincze Dániel.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.