Ugrás a tartalomra

Lionel Messi nem marad az FC Barcelonánál

Létrehozva
A hatszoros aranylabdás argentin Lionel Messi nem marad az FC Barcelona labdarúgója – számolt be róla a katalán klub honlapja csütörtökön.
Kép
Fotó: Getty Images
Korábbi felvétel

A támadó 2000 óta játszott a barcelonai együttesben, 2004 óta volt a felnőtt keret tagja, de június végén lejárt a szerződése.

A közlemény szerint a klubnak és a játékosnak is egyértelmű szándéka volt a közös folytatás, meg is egyeztek, hogy csütörtökön (ma) aláírják az új szerződést, ám ez „pénzügyi és strukturális akadályok”, vagyis a spanyol labdarúgóliga szabályzata miatt végül nem történhetett meg.

Mindkét fél mélységesen sajnálja a történteket, az FC Barcelona pedig teljes szívvel háláját fejezi ki Messinek, aki hozzájárult a csapat felemelkedéséhez – zárul a bejelentés.

A 34 éves csatár 778 mérkőzésen 672 gólt szerzett a katalánok színeiben. A Bajnokok Ligáját négyszer, a klub-világbajnokságot és az európai Szuperkupát három-három alkalommal, a bajnokságot tízszer, a Király Kupát és a spanyol Szuperkupát egyaránt hétszer nyerte meg.

Ez is érdekelhet

A DVTK a Videotont kapta
SportMiskolc
Labdarúgás: az M4 Sport stúdiójában hétfőn este sorsolták ki a Mol Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását.
Pocsai Noémi Emese vb-bronzérmes lett Madridban
SportMiskolcVilág
A Miskolci Sportiskola-Nomád Terepfutósuli színeit képviselő Pocsai Noémi Emese a napokban világbajnoki bronzérmet nyert Spanyolországban, az U15 korcsoportos négytusa leány váltóban, ahol Bartos Lili volt a párja.
Már Las Vegas lebeg a szeme előtt
SportMiskolc
Birkózás: Szinay Szabolcs hamarosan újabb világbajnokságra utazik.
Végleges a piros-fehérek kerete
SportMiskolc
Tizenhat játékos kezdi a felkészülést a DVTK Ongropack NB I-es női csapatánál.