Ugrás a tartalomra

Hét magyar érem a kajak-kenu vb szombati döntőiben

Létrehozva
Két arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság szombati döntőiben.

A győzelmek a Kozák Danuta, Csipes Tamara duó (K-2 500 m) és Gazsó Alida Dóra (K-1 1000 m) nevéhez fűződtek. Kozák pályafutása 15., Csipes pedig kilencedik vb-elsőségét gyűjtötte be.

Kép
Gazsó Alida Dóra Aranyérmes K-1 1000 méteren; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Kopasz Bálint címvédőként, olimpiai bajnokként második lett K-1 1000 méteren, a kajakos Lucz Anna pedig duplázott, előbb Kiss Blankával párosban, majd egyesben is ezüstérmet szerzett 200 méteren.Kellemes meglepetést okozott a kenus Adolf Balázs és a Noé Bálint, Kulifai Tamás kajak kettes is, mindkét egység harmadikként ért be 1000 méteren.
A többi döntőt a vasárnapi zárónapon rendezik.

Borítókép: Ezüstérmes a Kiss, Lucz duó K-2 200 méteren; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.