Ugrás a tartalomra

Jégkorong Magyar Kupa: Negyedikek lettek a Jegesmacik

Létrehozva
A magyar bajnok FTC-Telekom végzett a harmadik helyen a jégkorong Magyar Kupában, miután vasárnap, a székesfehérvári helyosztón 4-3-ra legyőzte a DVTK Jegesmedvék csapatát - jelenti az MTI.

A két együttes eleinte egymás hibáiból élt: a fővárosiak úgy szereztek vezetést, hogy korongot loptak a középső harmadban, majd a diósgyőriek úgy egyenlítettek, hogy az FTC - amely két ponterős játékosát, Nagy Gergőt és Kulmalát nem játszatta - a támadó kék vonalnál veszítette el a pakkot.

A második harmadban beszorította ellenfelét a Jegesmedvék, és Elgestal egy kapu mögül visszatett korongot lőtt a keresztléc alá. A 35. percben Tóth Adrián ugrott ki, aki aztán úgy lett eredményes, hogy lerántani sem tudták.

A záró játékrész elején Wehrs távolról, takarásból talált be, ám Somogyi - ahogy visszajött a büntetőpadról -, közelről a rövid sarokba lőtt. A hajrában emberelőnybe került az FTC - Kiss Bence kapus lökte el a kapuját -, és Tamminen könyörtelenül a jobb felső sarokba bombázott.    

Exim Magyar Kupa, négyes döntő, Székesfehérvár:

a 3. helyért:

FTC-Telekom - DVTK Jegesmedvék 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)
--------------------------------------------------
gól: Roczanov (9.), Tóth A. (35.), Somogyi (47.), Tamminen (57.), illetve Seto (13.), Elgestal (25.), Wehrs (43.)

(Címlapkép: A DVTK Jegesmedvék csapata; Fotó: dvtk.eu)

Ez is érdekelhet

A DVTK Edzőközpontjában egy héttel később játszik a piros-fehérek és a debreceniek második alakulata. Fotó: magánarchívum
Diósgyőrött a Fradi
SportMiskolc
Szerdán késő délután hétközi fordulót rendeznek az élvonalbeli női labdarúgó-bajnokságban.
Kemény dió vár a mieinkre
SportMiskolcVilág
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Miskolcon vív világbajnoki selejtezőt az észtek ellen csütörtökön.
DVTK HUNTHERM - NKA Universitas Pécs 60-66
Egy hónap múlva rajt
SportMiskolcBelföldVilág
Nyilvánosságra hozták az NB I-es női kosárlabda-bajnokság 2026/2027-es programját.
A DVTK a Videotont kapta
SportMiskolc
Labdarúgás: az M4 Sport stúdiójában hétfőn este sorsolták ki a Mol Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását.