Ugrás a tartalomra

Gercsák Szabina World Tour eseményen szerzett ezüstérmet

Létrehozva
A portugáliai Almadában megrendezett Grand Prix versenyen kezdte meg a 2022-es szezont Gercsák Szabina, aki három ipponnal egészen az ezüstéremig menetelt. Így 2018 után állhatott újra dobogóra IJF World Tour eseményen.

A DVTK 70 kilogrammos válogatottja az üzbég Nazarova ellen kezdte a versenyt, akin ipponnal jutott túl. A második körben a világbajnoki ötödik Yeats-Brown következett, akivel Szabina junior korcsoporttól kezdve minden évben több alkalommal megmérkőzött már. A brit ellen ezúttal a diósgyőri judos nyert, ismét ipponnal.

Kép
Fotók: dvtk.eu

A fináléba jutásért az ifjúsági vb-ezüstérmes holland Visser ellen lépett tatamira Gercsák, akit kiválóan judózva, harmadik ipponjával győzött le. A döntőben a horvát Lara Cvjetko ellen végül egy kiélezett mérkőzésen, aranypontos hosszabbításban, intéssel ezüstérmet szerzett Flórusz János tanítványa, aki így 2018-as üzbegisztáni harmadik helye után állhatott újra World Tour eseményen dobogóra.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.