Ugrás a tartalomra

Sűrű volt a miskolci karatékák elmúlt időszaka

Létrehozva
Európa-bajnokságon és edzőtáborban is jártak a miskolci Justitia Fuji-Yama karatékái.
Kép
Az Eb résztvevői (balról jobbra): Kis Virág, Bérczes Botond, Tóth Vanda és Pálinkás András

A miskolci Justitia Fuji-Yama SE két sportolója lépett tatamira június 17-19. között a Prágában megrendezett Korosztályos WKF Karate Európa-bajnokságon, ahol Bérczes Botond a kadet fiú formagyakorlatot bemutatók mezőnyében, míg Tóth Vanda az U21 női kata versenyszámban egyaránt az előkelő 11. helyet szerezte meg.  Vandára még július végén vár Lodz-ban az Egyetemi és Főiskolai Európa Játékok, valamint mindketten versenyben vannak az őszi Korosztályos Világbajnokságra való kvalifikációban, amelynek utolsó állomása a szeptemberi Budapest Open lesz.

Kép

Június 19-24. között országos edzőtábort szerveztek Siófokon Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnökének vezérletével, ahol közel százan vettek részt a napi három edzésen. Az edzőtábor zárásaként magasabb fokozatra tettek többen sikeres övvizsgát.

Az edzések a Toldi utcában egész nyáron folytatódnak, a versenyzők pedig július végén elkezdik a felkészülést a következő versenyszezonra.

A hónap elején övvizsgát tartottak a miskolci Justitia Fuji-Yama SE karatékái, amelyen az 5 évesektől és a legalacsonyabb fokozatúaktól kezdődően tettek tanúbizonyságot tudásukról a felkészült sportolók.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.