Ugrás a tartalomra

Megvan az első magyar arany

Létrehozva
Az úszó Elekes Tamara révén megszerezte első aranyérmét a magyar küldöttség Besztercebányán, a XVI. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).
Kép
A BVSC úszója, Elekes Tamara szerezte a magyarok első érmét a besztercebányai EYOF-on (Fotó: BVSC-Zugló Úszószakosztály/FB)

A viadal honlapja szerint a hétfői első versenynapon a Vasas 2007-es születésű sportolója - aki a negyedik idővel került a fináléba - egyéni csúcsán 37 századot tudott faragni, és 4:52.69-cel komoly, több mint két másodperces előnnyel diadalmaskodott.

Elekes a versenyt követően az MTI-nek elmondta, csak az utolsó pillanatban egy cserét követően derült ki, hogy indulhat ebben a számban, ezért nem számított arra, hogy nyerni tud majd, csak "élvezni" szerette volna az úszást, ez pedig szerencsére sikerült is.

Az előző nyári EYOF-on, 2019-ben, Bakuban a 88 fős magyar csapat kilenc ezüst- és 12 bronzérmet nyert.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.