Ugrás a tartalomra

Repka Attila: a diósgyőri birkózás az egész vármegyében jelen lesz

Létrehozva
A DVTK olimpiai bajnoka lett a klub birkózó szakosztályának új vezetője.

Repka Attila 1992-ben Barcelonában nyert olimpiai bajnoki aranyérmet kötöttfogású birkózásban, most a kinevezés kapcsán készített vele interjút a DVTK hivatalos honlapja. A beszélgetésben szó esik az új szakosztályvezető feladatairól, céljairól, és arról is, hogy mit jelent neki a piros-fehér klub, aminek hamarosan 45 éve meghatározó tagja.

- A jövőben, ami már el is kezdődött, szeretnénk terjeszkedni - mondta Repka Attila. - Egy régiós központtá válás a célunk. Jelenleg Miskolcon három helyszínen vagyunk jelen, továbbá Tiszalúcon és Halmajon, szeptembertől pedig ott leszünk Mezőcsáton és Emődön is. Egész sok helyre betettük már a lábunkat, amivel az a célunk, hogy minél szélesebb utánpótlásbázissal rendelkezzünk, és minél több gyereket mozgassunk meg a birkózás által.

A kisebbekkel iskolarendszerben fognak foglalkozni a testnevelés órák keretén belül, illetve vannak tervek más klubok felkarolására is. A továbbtanulás után segítenének azoknak a birkózóknak, akik nem kerülnek be a KIMBA-ra.

- A jövőben terveink szerint a diósgyőri birkózás az egész vármegyében jelen lesz, amin természetesen sokat kell még dolgozni, de nagyon bizakodva tekintek e felé. Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, mivel erre minden lehetőségünk adott a kiváló kollegák és az infrastruktúrának köszönhetően - tette hozzá.

A teljes beszélgetés ITT olvasható.

Ez is érdekelhet

Látványos éremcsata várható az elit férfiaknál
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A XXXV. Tisza Triatlont, amely a „Friendship Series 2026” egyik állomása, május 16-17-én rendezik meg Tiszaújvárosban, ahol 120 klubcsapat és közel 750 egyéni versenyző adhat számot tudásáról.
Visszavonul a DVTK egyik legjobbja
SportMiskolc
Befejezte aktív játékos pályafutását Németh-Egri Klaudia, a piros-fehérek röplabdázója.
Kanada ellen főpróbáznak
SportVilág
Megérkezett Svájcba a magyar férfi jégkorong-válogatott, amely részt vesz az elit világbajnokságon.
Megvan a bronzcsata programja
SportMiskolcBelföld
Rájátszás a harmadik helyért: itt a Farkasok műsora.