Ugrás a tartalomra

Miskolc jövőre U16-os női kosárlabda Eb-t rendez

Létrehozva
Miskolcon rendezik jövőre az U16-os női kosárlabda Európa-bajnokságot.

A szövetség (MKOSZ) honlapjának tájékoztatása szerint a korosztályos Eb-t 2024. augusztus 16. és 24. között rendezik meg.

Bodnár Péter, az MKOSZ főtitkára közölte, Miskolc, Sopron és Pécs is jelentkezett a házigazda szerepére.

"A szövetség vezetése úgy döntött, hogy a kosárlabdasport népszerűsítését szem előtt tartva a kelet-magyarországi régió ismét kapja meg az esélyt korosztályos világverseny megrendezésére. Különös tekintettel arra, hogy Miskolcon már több mint tíz éve nem rendeztünk hasonló nagy eseményt" - fejtette ki.

A főtitkár közölte, a jövőre itthon rendezendő nagy események sora jól mutatja, hogy az MKOSZ továbbra is elkötelezett azon stratégiája mellett, hogy Magyarországot többek között úgy lehet a nemzetközi kosárlabdázás térképén tartani, ha rendre jelentős eseményeknek a házigazdája.

"Ennek megfelelően - az U16-os leány Eb mellett - jövőre az 5x5-ös és a 3x3-as olimpiai selejtezőtornát is hazai pályán vívhatják majd meg válogatottjaink. Annyi már most kijelenthető: a 2024-es is igencsak elfoglalt évünk lesz" - tette hozzá Bodnár Péter.

(A külső kép illusztráció)

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.