Ugrás a tartalomra

Már csak a karácsonnyal kell megbirkózniuk

Létrehozva
A DVTK SE Birkózó Szakosztálya idén is megtartotta hagyományosnak számító év végi ünnepségét, a Birkózókarácsonyt.
Kép
Fotók: Mocsári László

Jó úton járnak – így értékelte a DVTK Medicalban tartott szombati rendezvényen a maguk mögött hagyott esztendőt a barcelonai olimpia aranyérmese, akit augusztusban neveztek ki a szakosztály élére. Repka Attila a Miskolc Televízió kérdésére felelevenítette: közösségük 2023-ban számos hazai és nemzetközi sikerrel büszkélkedhetett.

Kép

Köszönhetően annak, hogy lányaik a magyar csapatbajnokságban nemrég győzedelmeskedtek, a klub a tizenegyedik helyen áll a hazai rangsort tekintve. Emellett számos diákolimpiai eredményt is felmutattak a közelmúltban. A legnagyobb figyelem és öröm azonban a két ifjúsági Európa-bajnoki érmesük szereplését övezte – taglalta a szakember.

Kép

Repka Attila mindemellett elárulta: nem könnyű manapság az utánpótlás kérdése, egyre nehezebb ugyanis a gyerekeket rávenni arra, hogy birkózni kezdjenek. Éppen ezért igyekszenek minél több edzést tartani egyebek mellett például Mezőcsáton és Tiszalúcon is – bízva abban, hogy sportágukkal kedvet hoznak a felnövekvő generációk számára a mozgáshoz.

Ez is érdekelhet

Nagyszerűen szerepeltek Szigetváron
Sport
Birkózás: U11-es és U13-as női országos bajnokság, Szigetvár.
Ezüstérmesek a miskolciak
Sport
Magyar Egyetemi- és Főiskolai Sakkbajnokság, Gödöllő, Agrár- és Élettudományi Egyetem, 7 forduló.
Három gólos hölgyvereség
Sport
Labdarúgás: Simple női liga NB I., 20. forduló: kikaptak a diósgyőriek.
Miskolci ezüstérem
Sport
Röplabda: magyar egyetemi és főiskolai országos bajnokság, Gödöllő.