Ugrás a tartalomra

Európai fiatalok versenyeznek

Létrehozva
Jön a kontinens legnagyobb multisportrendezvénye, július közepén Miskolc lesz az egyik házigazda az Európai Egyetemi Játékokon.
Kép

Az Európai Egyetemi Sportszövetség megbízásából a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség Debrecen és Miskolc városával, a Debreceni Egyetemmel, valamint a Miskolci Egyetemmel közösen rendezi meg július 12-24. között az Európai Egyetemi Játékokat, ami az első ilyen esemény lesz hazánkban. Ez a kontinens legnagyobb diáksporteseménye, világviszonylatban – a résztvevők létszámát tekintve – a nyári olimpiát követő 3. legnagyobb multisportrendezvény. A kezdetektől olyan városok és egyetemek voltak házigazdák, mint Cordoba, Rotterdam, Zágráb-Rijeka, Coimbra és Lodz.

A mostani közös rendezés ötlete onnan jött, hogy a két magyar város több sporteseménynek is volt már a házigazdája, de a komoly sportéleten túl mellettük szólt a két egyetem sportklubos múltja, hiszen a DEAC és a MEAFC is meghatározója a magyar egyetemi sportéletnek. Ezzel együtt Északkelet-Magyarország két meghatározó egyetemi, kulturális és gazdasági városáról van szó, amelyek vezetői mindenben támogatták és támogatják a szervezők munkáját.

A versenyen 17 sportág képviselteti majd magát, 40 ország 450 egyeteméről 5 ezer résztvevőt várnak. Miskolcon a judo, a karate, a kosárlabda, a kick-boksz, a röplabda, a sakk, a strandröplabda, a taekwondo, a tenisz és a vízilabda küzdelmeit rendezik meg. De a kulturális és oktatási programok, a lakosságot célzó szabadidősport-rendezvények unikálissá teszik majd a magyar egyetemi játékokat, ahol fontos szerepet kapnak az önkéntesek, a Játékok sikerének kulcsszereplői.

Ez is érdekelhet

Soos Bence a KBSC csapatában kezdi a következp idényt
Tapasztalt szélső támadót vesz kölcsön a Kazincbarcika SC
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Sós Bence a szerb élvonalban 47 mérkőzésen játszott és három gólt szerzett, Magyarországon pedig korábban 135 NB I-es és 53 NB II-es találkozón lépett pályára és 21 gól fűződik a nevéhez.
Enyedi Lili miskolci atléta bekerült a korosztályos válogatottba
Sport
Két magyar bajnoki ezüstéremmel is gazdagodott a sportoló száz méteres síkfutásban és távolugrásban.
Marco Lund, Holdampf Gergő
DVTK: az évad első névsora
SportSport
A DVTK hétfőn megkezdi a felkészülést. Az évad első edzése előtt néhány DVTK játékos már megmutatta magát.
DVTK - MTK 2-1 (0-1)
DVTK: gólya járt a csapatkapitánynál
Sport
A DVTK középpályás családjában örömteli esemény történt. A DVTK alapembere új lendülettel várja a szezont.