Ugrás a tartalomra

A legjobbaknak duplán jár az elismerés: kiváló diáksportolóinkat díjazták

Létrehozva
A hagyományoknak megfelelően ez az esztendő sem érhet véget anélkül, hogy a város ne emelné meg süvegét az elmúlt szezon helyi sporttitánjai előtt. 
Preview Image
Horváth Csongor képgalériája

A 2023/2024-es tanév eredményei alapján ismerte el a helyi diákolimpiai bajnokokat és a legeredményesebb iskolákat a Miskolc Városi Diáksport Szövetség (MVDSZ) azon a péntek délelőtti városházi ünnepségen, melyen a kiemelt diákolimpiai sportágakhoz kapcsolódóan adtak át elismeréseket.

Mint az az eseményen elhangzott: az asztalitenisz, az atlétika, a floorball, a játékos sportverseny, a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a röplabda és az úszás jóvoltából összesen harmincöt arany-, húsz ezüst- és tizenhárom bronzérem termett Miskolcnak.

A megjelent ünnepeltek előtt Matiscsák Éva a városvezetés nevében úgy fogalmazott: versenyzés a mozgás mindennapi örömének megismertetésén túl a kitartásra, a tiszteletre és a csapatmunkára is megtanítja a fiatalokat. A területért felelős alpolgármester szerint ifjú sportolóink nem csupán saját, de városuk hírnevét is öregbítik teljesítményeikkel.

Az MVDSZ elnöke a diákokon kívül köszönetet mondott a fiatalokat nap mint nap motiváló edzőknek. Lódi Gábor úgy vélekedett, a hazánkban immár negyedik évtizede működtetett diákolimpiai rendszer kiváló lehetőséget nyújt a sportágak népszerűsítésére, egyúttal az ifjú generációk egészségének megőrzésére.

A díjakat Matiscsák Éva alpolgármester mellett Guzi Blanka öttusázó, a Párizsban idén negyedik helyet szerzett DVTK-olimpikon adta át a Polgármesteri Hivatal dísztermében rendezett eseményen.

 

 


 

 

Ez is érdekelhet

Dobogós helyen végzett a világkupán a DVTK öttusázója
SportMiskolcVilág
Július első hétvégéjén az egyiptomi Alexandriában rendezték meg az idei világkupa-sorozat döntőjét. Guzi Blanka bronzérmet szerzett a tornán.
Világkupa – a DVTK öttusázója, Guzi Blanka bejutott a vasárnapi döntőbe
SportMiskolcVilág
Guzi Blanka meggyőző teljesítménnyel bejutott a vasárnapi döntőbe Egyiptomban.
Visszatért a klubikon Diósgyőrbe
SportMiskolc
Egy ízig-vérig diósgyőri szakember, Vitelki Zoltán vezetésével készül a DVTK II F4R csapata az NB III 2025/2026-os szezonjára.
Újabb klasszis csatlakozik a DVTK kosárlabdacsapatához
SportMiskolcVilág
A WNBA-ban szereplő Kathryn Westbeld a 2025/26-os szezonban Diósgyőrben folytatja pályafutását.