A labdarúgó NB I 11. fordulójában szombaton 17.00-tól a DVTK a Paksi FC-t fogadja a diósgyőri stadionban. A vendégek az 1. helyen állnak, 20 pontot gyűjtöttek, és még veretlenek, a Diósgyőr egy bajnokit tudott nyerni a 2025/26-os évadban, és még az éppen bennmaradó, 10. helyen áll a szerény 8 pontjával.
A DVTK öt fordulós nyeretlenségi szériánál tart, idehaza még veretlen, de egyben nyeretlen is, mert mind a négy diósgyőri mérkőzését döntetlenre hozta.
A Paks ebben az évadban az eddigi lejátszott 17 tétmeccse közül mindössze kettőt veszített el, mindkettőt a nemzetközi porondon, idegenben. A zöld-fehérek bajnoki mérkőzésen legutóbb a tavalyi évadban, május 10-én kaptak ki: akkor, hazai pályán játszva a Ferencvárosi TC győzte le őket, úgy, hogy döntetlen állást követően az utolsó fél órában emberhátrányban futballoztak. A Paksi FC csak magyar játékosokból álló csapatát a kiváló edző, Bognár György irányítja, aki gólerős, támadó szellemű csapatot alakított ki. Ezt támasztja alá, hogy a legtöbb gólt ők szerezték a bajnokságban, szám szerint 25-öt.
A Diósgyőr az eddig kapott gólok terén áll csak az élmezőnyben, 20-nál járnak a piros-fehéreknél, náluk többet csak a Nyíregyháza SFC kapott, szám szerint 23-at.
A DVTK keretéről
A DVTK-ból a gólerős fiatal, Babos Bence biztosan hiányzik majd, hiszen ő a közelmúltban műtéten esett át, de a korábban betegséggel küszködött Marco Lund és a sérüléséből visszatérőben lévő Komlósi Bence és Szakos Bence játékára is csekély az esély. A múlt hét végén az ETO FC Győr vendégeként 3-1-re elvesztett bajnokin megsérült, és emiatt a szünetben lecserélt Gera Dániel játéka is kérdéses. Ugyanakkor Bárdos Bence a múlt hét végén a Diósgyőr tarcsival, a DVTK II F4R együttesével NB III-as bajnokit játszott, és a hírek szerint Anderson Esiti, aki több mint egy hónapja nem lépett pályára tétmérkőzésen (3 bajnokit hagyott ki), a Paks ellen már bevethető lesz. A játéka sokat segíthetne a gödörben lévő DVTK-n, de a védekező középpályás kezdőbe állítása mellett a támadóktól is elkelne a javulás, hiszen a legutóbbi három meccsen csak 1 gólt szerzett a Diósgyőr.
Pozitív hír a csapat háza tájáról, hogy egész héten szinte a teljes kerettel készült a DVTK, csak Babos Bence hiányzott az edzésekről.
- Eddig csak egy mérkőzést nyertünk meg ebben a bajnokságban, ami azzal együtt is kevés, hogy a nyíregyházi rangadót húztuk be, ráadásul a saját közönségünk előtt is csak döntetleneket játszottunk. Úgyhogy végre nyerni kell! Ezt csak megfelelő önbizalom birtokában tudjuk megtenni, ám az önbizalmat éppen a minőségi edzésekből tudunk meríteni, ahol nem csak a kezdőcsapatba, hanem már a keretbe kerülésért is küzdenek a srácok – nyilatkozta Vladimir Radenkovic, a DVTK vezetőedzője, a klub honlapján.
Várható kezdőA DVTK várható kezdőcsapata: Sentic – Szatmári (Gera), Kecskés, Tamás M., Demeter M. – Keita, Vallejo – Jurek, Esiti, Acolatse – Saponjic. |