Ugrás a tartalomra

Két diósgyőri védő is kerettag

Létrehozva
A magyar férfi felnőtt jégkorongválogatottra a Nemzetek Európai Kupája keretében három mérkőzés vár.
Kép
csollak_szathmary_dvtk_jegesmedvek_valogatott_251028.jpg
Csollák Márkó (balról) és Szathmáry Simon. Fotó: magánarchívum

Majoross Gergely szövetségi kapitány – aki aktív korában Miskolcon is játszott, majd vezetőedzője lett a Jegesmedvék csapatának – kijelölte az új sorozaton részt vevő nemzeti együttesének bő keretét.

Mint ismeretes, a Magyar Jégkorong-szövetség benevezte legjobbjainkat a NEK-re. Az első tornán a mieink Franciaországgal, Dániával és Norvégiával találkoznak majd a november 6-án kezdődő és 8-án befejeződő eseményen.

Az aktuális létszám huszonnyolcas: közöttük többen a feltörekvő fiatal generációhoz tartoznak.

A kapitány számít Csollák Márkó és Szathmáry Simon játékára is: mindkét védő a DVTK Jegesmedvék tagja.

A Nemzetek Európai Kupája meccseit Budapesten és a franciaországi Épinal városában rendezik meg.

A program

November 6., csütörtök

16:00: Magyarország–Norvégia

20.45: Franciaország–Dánia

November 7., péntek

16:00: Dánia–Magyarország

20.45: Norvégia–Franciaország

November 8., szombat

15.00: Dánia–Norvégia

19:30: Franciaország–Magyarország.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.