Ugrás a tartalomra

Itt a Sárközy-emléktorna műsora

Létrehozva
A Magyar Jégkorong Szövetség ismét tiszteleg egykori elnökének emléke előtt.
Kép
majoross_gergely.jpg (84.64 KB)
Majoross Gergely szövetségi kapitány, a Macik volt játékosa és korábbi vezetőedzője. Fotó: magánarchívum

A híres jogászprofesszor nevéhez fűződik a a hazai hokiélet szervezeti és létesítményi keretének megteremtése. Dr. Sárközy Tamás (akinek szerénységére jellemző, hogy soha nem használta doktori előnevét) tíz éves munkálkodása alatt számtalanszor járt Miskolcon, ahol gyakran tekintette meg a Macik ligamérkőzéseit, a népkerti jégcsarnokban rendezett férfi felnőtt válogatott összecsapásoknak pedig elmaradhatatlan alakja volt. 

Az országos szövetség csütörtökön jelentette be a budapesti helyszínt és az időpontot. A mieink első ellenfele az olimpiai házigazda Olaszország lesz, amely szintén a világbajnoki elitmezőnyben szerepel. A második napon Franciaországgal, zárásként pedig a tavaszi divízió 1/A-világbajnokság rendezőjével, Lengyelországgal mérkőzik Majoross Gergely szövetségi kapitány együttese. Utóbbiról tudni kell, hogy a Miskolci Jegesmedvék játékosaként, majd vezetőedzőjeként maradandót alkotott vármegyénk székhelyén. 

A Sárközy Tamás-emléktorna programja
December 12., péntek, 19.00: Magyarország – Olaszország
December 13., szombat, 19.00: Magyarország – Franciaország
December 14., vasárnap, 16.30: Magyarország – Lengyelország
 

Ez is érdekelhet

Törökországban véget ért a női kosárlabda világbajnoki selejtező torna
Eldőlt, ott lesznek-e a lányok a világbajnokságon
SportMiskolcVilág
Törökországban véget ért a női kosárlabda világbajnoki selejtező torna.
Majkut Gergely előre lépett
SportMiskolc
A DVTK SE szakmai vezetésének döntése értelmében Majkut Gergely irányítja a klub atlétika szakosztályának szakmai munkáját.
Vincze Richárd a DVTK új sportigazgatója
Sport
Vincze Richárd, a DVTK Labdarúgó Sportakadémia szakmai igazgatója veszi át a DVTK sportigazgatói posztját. Hosszú távon határozott struktúrával és következetes gondolkodásmóddal működő labdarúgó szakosztályt szeretne építeni, rövid távon pedig a bennmaradás a legfontosabb feladat.
Oláh Jázmin aranyérmes
Sport
Az U15-ös korosztály tagjainak és nők számára válogató birkózó versenyt rendeztek Soltvadkerten.