Ugrás a tartalomra

Várható volt: másodszor is buktak a hokisok

Létrehozva
Franciaországban pénteken délután folytatódott a Nemzetek Európai Kupája felnőtt férfi jégkorongtorna.
Kép
csollak-es-szathmary.jpg
Csollák Márkó és Szathmáry Simon, a Macik tagjai is játszottak. Fotó: magánarchívum

A magyar válogatott a második fordulóban azzal a Dániával mérkőzött, melynek együttese legutóbb negyedik lett a világbajnokságon. A bombaerős Észak-európaiak a papírformának megfelelően simán nyertek a Majoross Gergely szövetségi kapitány (a diósgyőriek volt játékosa és vezetőedzője) által irányított piros-fehér-zöld alakulattal szemben. Az újabb vereséggel a magyar gárda a negyedik, utolsó helyen áll és mivel a 3. fordulóban a házigazdákkal játszik, valószínűleg nem tud majd előrébb lépni. 

Épinal, 2. forduló
Dánia – Magyarország 5–1 (2–0, 1–0, 2–1)
Ezúttal a DVTK Jegesmedvék mindkét védője szerepet kapott. Csollák Márkó az első, Szathmáry Simon pedig a negyedik sorban lépett jégre. 

A szombati program
19 óra 20: Franciaország – Magyarország

Ez is érdekelhet

Botos Dominik a dobogó második fokán. Fotó: magánarchívum
Botos Dominik ezüstérmes
SportMiskolc
Birkózás: Ljubomir Ivanovic Gedza nemzetközi emlékverseny, Belgrád.
Szűcs András
Ők nyerték a junior Európa-kupát
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Kettős magyar sikerrel zárult a tiszaújvárosi Junior Triatlon Európa-kupa.
Katona Amina (GANZAIR FORESTAY Újbuda SE - serdülő leány győztes
A magyar utánpótlás legjobbjai ragyogtak a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztiválon
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A Magyar Utánpótlás Gálával indult a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztivál utolsó napja.
Guzi Blanka nagyon közel állt a dobogós helyezéshez. Fotó: magánarchívum
Guzi Blanka negyedik lett
SportMiskolc
Öttusa: világkupa döntő, Budapest, BOK-csarnok.