Ugrás a tartalomra

Lillafüred Trail, minden korosztálynak

Létrehozva
A 2. Lillafüred Trail elnevezésű terepfutóversenyt április 28-án rendezi meg a Miskolc Egészséges Ifjúságáért Alapítvány. Az óvodásoktól a nyugdíjasokig minden korosztály számára sportolási lehetőséget kínáló eseményre vasárnap éjfélig lehet kedvezményesen előnevezni, de a helyszíni nevezésre is lehetőséget kínálnak.
Kép

A házigazdák három távot kínálnak a sportbarátok számára. A Miskolc turisztikai értékeinek  népszerűsítését is szolgáló idei MC Félmaraton Tour 1. állomását jelentő 16.8 km-es Joyson félmaraton mellett, a NOMÁD kismaraton (8,4 km) és a 3-12 éves gyermekeknek szánt minimaraton (1,4 km) szerepel a programban. A két hosszabb távon női, férfi abszolút és korcsoportos értékelést is tartanak majd.

A kedvezményes előnevezésre április 21-én, vasárnap, 20 óráig van lehetőség a honlapon. Természetesen a verseny napján, a Lillafüredi Kalandparknál (Erzsébet sétány) kijelölt versenyközpontban, a helyszínen is lehet majd jelentkezni a futásra. 

Kép

Ami a rajtokat illeti, elsőként, 10 órakor a félmaraton, majd 10.15-kor a minimaraton, 11 órakor pedig a kismaraton mezőnye kezdi meg a választott táv teljesítését.

A verseny napján és helyszínén tartja éves PH Világnapi rendezvényét a Tüdőér Egylet. A rendezvényen jelen lesznek a beteg gyerekek, akiknek a szervezők segíteni szeretnének. A résztvevőktől, kísérőktől, érdeklődőktől azt kérik, hogy hozzák el és a Tüdőér Egylet sátránál adják le megunt, nem használt, sporteszközeiket, játékaikat, kifestőiket, továbbá színes ceruzákat, hátizsákot, övtáskát, túrabotot, könyveket, vagy bármit, ami könnyebbé, komfortosabbá tudja tenni a beteg gyermekek mozgását, kirándulását, kórházban eltöltendő idejüket. Ez a nap tehát nem csak a futásról fog szólni, hanem a segítségről is.

Valamennyi célba érkező egyedi befutóérmet kap. Minden résztvevő kedvezményesen veheti igénybe a Lillafüredi Kalandpark szolgáltatásait.

Ez is érdekelhet

Oscar-eső Miskolcon: díjnyertes filmek az Uránia Art Moziban
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
A CINE-MIS Nonprofit Kft. által üzemeltetett Művészetek Háza Uránia Art Mozitermében március 19. és 25. között különleges válogatást láthat a közönség az Egyesült Államok legrangosabb filmes eseményének, a március 16-án megrendezett 98. Oscar-gálának jelölt alkotásaiból.
Bevetik a nehézágyút
Szabadidő
Reményeik szerint nyáron a teraszon is lesznek programok a Helynekemben. Víg György programszervezővel beszélgettünk a közelgő koncertekről is.
Világhírű hegedűművész ad ingyenes koncertet Miskolcon
SzabadidőMiskolc
Különleges zenei élmény várja a közönséget Miskolcon: ingyenes koncertet ad Mága Zoltán hegedűművész és zenésztársai március 21-én, szombaton este a Miskolci Egyetem Díszaulájában. Az eseményt az Eszmék és Értékek Alapítvány szervezi, amely minden érdeklődőt szeretettel vár a különleges hangulatú zenei estre.
Thaiföldön ünnepli a Valentin-napot
SzabadidőBelföld
Miskolcon több mint tíz éven át ünnepelhették a helyiek a szerelem napját egy népszerű együttessel, aminek sok-sok romantikus száma van. Igen, a V-Techről van szó, és Kefirrel beszélgettünk.