Ugrás a tartalomra

Külföldi turisták felé is nyit Miskolc

Létrehozva
Miskolc turisztikai kínálatának sokszínűségét ismerhették meg a Magyar Utazási Irodák Szövetségének tagjai egy study tour keretében. A külföldiek számára Magyarországra is utazásokat szervező szakemberek szakmai útjának célja az volt, hogy feltérképezzék azokat a desztinációkat, amelyek páratlan élményeket nyújthatnak a külföldről hazánkba látogatóknak.
Kép
Fotó: MiNap-archív, Mocsári László 2020 júliusi felvétele a turisztikai tanulmányútról

Miskolc különleges turisztikai adottságokkal rendelkezik, hiszen a város négy különböző hangulatú városrésszel, számos turisztikai attrakcióval, természeti és kulturális értékkel várja a látogatókat. Ennek a kínálatnak a bemutatása volt a célja annak a tanulmányútnak, amely során a Magyar Utazási Irodák Szövetségének tagjai szakmai vezetés keretében ismerhették meg a várost. A program házigazdája, a Globus Travel utazási iroda ügyvezetője, Angyal Enikő volt, aki büszke miskolciként maga is tagja a Szövetségnek, és egyfajta küldetésének is érzi, hogy minél többeknek mutassa meg a város szépségeit. 

Kép

 
Miskolc bemutatása a Tourinform irodát is üzemeltető MIDMAR Kft-vel közösen valósult meg. A tartalmas látogatás során a vendégek Kupcsik Sarolta, a Tourinform iroda vezetője kalauzolásában megismerhették Miskolctapolcát a fürdőivel, egy belvárosi városnéző séta keretében az egyházi, kulturális és gasztronómiai értékeket, de hallhattak az Avas hangulatos pincesorairól, a varázslatos Lillafüredről és megtapasztalhatták, hogy milyen, amikor egy vár visszanyeri régi fényét.
 
Orosz Eszter, a MIDMAR Kft. ügyvezetője szót ejtett a városban zajló turisztikai fejlesztésekről, amelyek azt mutatják, hogy Miskolc folyamatosan változik, olyan fejlesztések valósulnak meg, amik visszatérésre ösztönzik a látogatókat. Miskolc jelenleg a belföldi turisták népszerű célpontja, ugyanakkor a város a nemzetközi vonzerővel is rendelkező attrakciói miatt fontosnak tartja, hogy minél több külföldi vendég érdeklődését ezekre irányítsa. A study tour résztvevői olyan utazási irodák képviselői voltak, akik nem csak magyar vendégeknek kínálnak külföldi utakat, hanem külföldieknek is Magyarországi utazásokat, így például miskolci kirándulásokat is.

Kép
Fotó: Végállomás Facebook-oldala

Miskolc magas színvonalú gasztronómiai kínálatából is kaptak ízelítőt, hiszen a Dining Guide TOP10+1 magyar étterem listájában szereplő Végállomás Bistro & Wine kínálta az ebédet a tartalmas túra során.
 
A két napos szakmai tanulmányút Miskolci állomása után a Zemplént, valamint Szlovákia határmenti településeit is célba vették a szakemberek. 

Ez is érdekelhet

Oscar-eső Miskolcon: díjnyertes filmek az Uránia Art Moziban
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
A CINE-MIS Nonprofit Kft. által üzemeltetett Művészetek Háza Uránia Art Mozitermében március 19. és 25. között különleges válogatást láthat a közönség az Egyesült Államok legrangosabb filmes eseményének, a március 16-án megrendezett 98. Oscar-gálának jelölt alkotásaiból.
Bevetik a nehézágyút
Szabadidő
Reményeik szerint nyáron a teraszon is lesznek programok a Helynekemben. Víg György programszervezővel beszélgettünk a közelgő koncertekről is.
Világhírű hegedűművész ad ingyenes koncertet Miskolcon
SzabadidőMiskolc
Különleges zenei élmény várja a közönséget Miskolcon: ingyenes koncertet ad Mága Zoltán hegedűművész és zenésztársai március 21-én, szombaton este a Miskolci Egyetem Díszaulájában. Az eseményt az Eszmék és Értékek Alapítvány szervezi, amely minden érdeklődőt szeretettel vár a különleges hangulatú zenei estre.
Thaiföldön ünnepli a Valentin-napot
SzabadidőBelföld
Miskolcon több mint tíz éven át ünnepelhették a helyiek a szerelem napját egy népszerű együttessel, aminek sok-sok romantikus száma van. Igen, a V-Techről van szó, és Kefirrel beszélgettünk.