Ugrás a tartalomra

Rangos elismerést kapott a csodás bükki kerékpárút

Létrehozva
Megválasztották az Év Erdei Kerékpárútját.

Az Országos Erdészeti Egyesület augusztus végén indította el pályázatát, amelyben Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját keresték. A pályázatra első körben javaslatokat vártak a szervezők, majd a szép számmal beérkező javaslatok közül végül szakmai zsűri választotta ki azt az öt útvonalat, amit internetes szavazásra bocsátottak.

A nagyközönség ezután az öt kiválasztott erdei bicikliút egyikére adhatta le szavazatát az Országos Erdészeti Egyesület közösségi oldalán.

A szavazás lezárult, s az eredmények alapján az első helyen a Bükk-vidéki Szalajka-völgy és Olasz-kapu között húzódó kerékpárút végzett, ezzel ez az útvonal nyerte el 2022-ben az Év Erdei Kerékpárútja megtisztelő címet.

Alig néhány nappal ezelőtt jelentették be, hogy a Zsófia-kilátó az Év-Kilátója, a Fehérkőlápai Turistaház pedig az Év Turistaháza lett.

Ez is érdekelhet

Oscar-eső Miskolcon: díjnyertes filmek az Uránia Art Moziban
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
A CINE-MIS Nonprofit Kft. által üzemeltetett Művészetek Háza Uránia Art Mozitermében március 19. és 25. között különleges válogatást láthat a közönség az Egyesült Államok legrangosabb filmes eseményének, a március 16-án megrendezett 98. Oscar-gálának jelölt alkotásaiból.
Bevetik a nehézágyút
Szabadidő
Reményeik szerint nyáron a teraszon is lesznek programok a Helynekemben. Víg György programszervezővel beszélgettünk a közelgő koncertekről is.
Világhírű hegedűművész ad ingyenes koncertet Miskolcon
SzabadidőMiskolc
Különleges zenei élmény várja a közönséget Miskolcon: ingyenes koncertet ad Mága Zoltán hegedűművész és zenésztársai március 21-én, szombaton este a Miskolci Egyetem Díszaulájában. Az eseményt az Eszmék és Értékek Alapítvány szervezi, amely minden érdeklődőt szeretettel vár a különleges hangulatú zenei estre.
Thaiföldön ünnepli a Valentin-napot
SzabadidőBelföld
Miskolcon több mint tíz éven át ünnepelhették a helyiek a szerelem napját egy népszerű együttessel, aminek sok-sok romantikus száma van. Igen, a V-Techről van szó, és Kefirrel beszélgettünk.