Ugrás a tartalomra

Jó szerencsét! – rendhagyó városnézéssel búcsúztatta a nyarat Pereces

Létrehozva
A városnézések célja a település ismert vagy rejtett értékeinek bemutatása minél szélesebb körben. Ezúttal Miskolc egyik legszebb fekvésű városrészét, Perecest ismerhették meg azok, akik ellátogattak a szombati rendhagyó idegenvezetésre.
Kép

A program elején Bazin Levente, a Köznevelési, Kulturális, Turisztikai, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke, egyben a városrész önkormányzati képviselője felavatta a Perecest bemutató köztéri információs táblát a Vilma-forrás előtti téren. Ezt követően Kupcsik Sarolta idegenvezető segítségével fedezhették fel Pereces érdekességeit az érdeklődők.

Kép

A városnéző séta az Állomás téren kezdődött, ahol a résztvevők megkóstolhatták a Vilma-forrás vizét, majd felkereshették a Bányász emlékparkot, a szabadtéri színpadot, a templomot és a Közösségi Házat is. Szó volt a bányász hagyományokról, a híres fúvószenekarról, a törött kapufa esetéről és a helyi közösségépítésről is.

Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

A Tourinform Miskolc iroda számára a turisták mellett fontos célcsoportot jelentenek a lokálpatrióta miskolciak, akik egyre többen keresik fel a tematikus sétákat. A perecesi garantált programon a részvétel ingyenes volt. 

Ez is érdekelhet

Ingyen utazhatunk az MVK Múzeumok Éjszakája programjaira
SzabadidőMiskolc
Az MVK Zrt. idén is gondoskodik arról, hogy mindenki könnyedén eljusson a Múzeumok Éjszakáján a közlekedési vállalat Szondi György utcai telephelyére.
Újra a béke szigetévé válik a miskolci Hősök tere
SzabadidőMiskolcEgészség
Talán mondani sem kell már: ha jóga világnapja, akkor közös gyakorlás Breitenbach Ildikóval a miskolci Hősök terén.
Mozdonyok mozgásban – Múzeumok Éjszakája az Északerdőnél
SzabadidőMiskolc
Múzeumok Éjszakája programra várja az érdeklődőket az Északerdő Zrt. által fenntartott Lillafüredi Állami Erdei Vasút.
Készül a második magyar űrhajós. Fotó: NASA
Elhalasztották Kapu Tiborék űrutazását
SzabadidőVilág
Az Axiom-4 űrmisszió így az legkorábban szerdán indulhat.