Ugrás a tartalomra

A Miskolci Állatkert már készül a Víz Világnapjára

Létrehozva
Vizes érdekességekkel várják a látogatókat március 23-án délelőtt 10 és délután 3 óra között a Víz Világnapja alkalmából a Miskolci Állatkertbe.
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: Mocsári László

Az Észak-Magyarországi Vízügyi Igazgatóság, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és a Miskolci Állatkert egy-egy állomáshelyen várja majd az érdeklődőket a víz világnapján a Miskolci Állatkertben. 

A szervezők bemutatják a Bükk vízrendszerének dombortérképét és geodéziai bemutatót is tartanak, lehet majd játszani vízellátás játékot nagyméretű terepasztalon és a víztisztítással kapcsolatos látványos kísérleteket is meg lehet majd csodálni. Szemügyre vehető majd a víz felszínformáló hatása, és arra is választ kaphatnak az érdeklődők, hogy miért kell jeget robbantani. 

A szervezők azt is garantálják, hogy az élővilág vizes kapcsolatát is „gólyacsőr” alá veszik, de állatos játékokkal, valamint kézműveskedéssel is várják az érdeklődőket.

Ez is érdekelhet

Ingyen utazhatunk az MVK Múzeumok Éjszakája programjaira
SzabadidőMiskolc
Az MVK Zrt. idén is gondoskodik arról, hogy mindenki könnyedén eljusson a Múzeumok Éjszakáján a közlekedési vállalat Szondi György utcai telephelyére.
Újra a béke szigetévé válik a miskolci Hősök tere
SzabadidőMiskolcEgészség
Talán mondani sem kell már: ha jóga világnapja, akkor közös gyakorlás Breitenbach Ildikóval a miskolci Hősök terén.
Mozdonyok mozgásban – Múzeumok Éjszakája az Északerdőnél
SzabadidőMiskolc
Múzeumok Éjszakája programra várja az érdeklődőket az Északerdő Zrt. által fenntartott Lillafüredi Állami Erdei Vasút.
Készül a második magyar űrhajós. Fotó: NASA
Elhalasztották Kapu Tiborék űrutazását
SzabadidőVilág
Az Axiom-4 űrmisszió így az legkorábban szerdán indulhat.