Ugrás a tartalomra

Mint a sci-fikben: zoomoló kontaktlencsét fejlesztenek

Létrehozva
Bár még hosszú évek munkáját kell beleölni a tökéletesítésbe, a Kaliforniai Egyetem kutatóinak sikerült egy olyan kontaktlencsét készíteniük, ami sokak látásproblémáját oldhatja meg.

A sci-fi filmekben is gyakran feltűnik az a technológia, melynek viselője egyetlen pillantással képes „ráközelíteni” tárgyakra, vagy épp ellenkezőleg, távolabbról szemlélni dolgokat. Könnyen lehet azonban, hogy hamarosan mindez valósággá válik, hála a Kaliforniai Egyetem kutatóinak. A szakemberek ugyanis egy olyan kontaktlencse prototípusát alkották meg, amely képes változtatni, hogy hová helyezze a fókuszt a viselője számára – írja a HVG.

Az eszköz képes észlelni a szem mozgását, és arra reagálva változtat a saját beállításain. Bár a fejlesztés több mint ígéretes, a kutatók szerint még hosszú évek telhetnek el addig, amíg mindenki számára elérhető kütyüről lesz szó. Jelenleg ugyanis csak egy speciális rendszerrel együtt működik a technológia, amelynek részeit miniatűrizálni kell ahhoz, hogy gond nélkül használni lehessen a kontaktlencsét.

(HVG)

(A külső kép illusztráció)

Ez is érdekelhet

Elon Musk rakétája viszi fel a BME új műholdját
TudományBelföldVilág
Hamarosan magyar műhold is kering majd felettünk az űrben, fénylő pontját talán látni is fogjuk derült éjjeleken.
Történész augusztus 20-áról: az államalapítás jelentősége megkérdőjelezhetetlen
TudományMiskolc
Fazekas Csaba történész lesz az ünnepi Kilátó vendége a Miskolc Televízióban, akivel arról beszélgettünk, hogyan vált össznemzeti ünneppé augusztus 20-a.
A Miskolci Egyetem rektora és a múzeum igazgatója is állami kitüntetést vehetett át (frissítve)
TudományMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldTudomány
Az államalapítás és az Államalapító Szent István ünnepe, augusztus 20-a alkalmából több szaktárcánál is kitüntették a legelhivatottabb szakembereket.