Ugrás a tartalomra

Mikor lehet a Holdon magyar űrhajós?

Létrehozva
A Magyar Tudomány Ünnepén a magyar űrhajósprogram projektvezetője, Zábori Balázs tartott előadást.

Az RTL úgy mutatta be a 33 éves fizikust, mint a magyar űrkutatás egyik kulcsfiguráját. Zábori Balázs űrkutatási rendszermérnökként az Európai Űrügynökséggel (ESA) közösen végzett hazai fejlesztések műszaki vezetője, tagja a magyar ESA-delegációnak, űripari szaktanácsadóként segíti a Külgazdasági és Külügyminisztérium űrkutatási tevékenységét. Tagja az ESA emberes Hold-programját előkészítő szakmai tanácsadó testületnek és nem mellesleg ő a HUNOR, azaz a leendő magyar asztronautákat kiválasztó és kiképző magyar űrhajósprogram projektvezetője is.

Kijelentette, hogy az emberiség visszamegy a Holdra, és egy olyan rakétával, aminek magyar műszerek lesznek a fedélzetén - írta meg a Telex.

Az ESA egyébként most válogatja ki azokat az embereket, akiket szeretne eljuttatni a Holdra. 149 magyar jelentkezett egyébként a programba, nyolcan bejutottak a kiválasztás második körébe. Ennek keretében 2030-ig legalább egy, de akár három európai úrhajós is a Holdra léphet szerencsés esetben.

„2036 jelenleg most a legreálisabb dátum” – válaszolta arra a kérdésre, mikor lehet a Holdon magyar űrhajós.

Ez is érdekelhet

Meghalt a magyarországi internet egyik alapítója
TudományBelföld
Életének 74. évében szombaton elhunyt Martos Balázs, a magyarországi internet egyik alapítója, az Internet Szolgáltatók Tanácsa (ISZT) egyik alapítója és örökös tiszteletbeli elnöke – közölte az Internet Szolgáltatók Tanácsa Tudományos Egyesület és a .hu domain Nyilvántartó az MTI-vel vasárnap.
Új vezetést választott a Magyar Mérnökakadémia, Kapu Tibor tiszteletbeli tag lett
TudományBelföld
Az aktuális elnökségi ciklus lezárását követően a szervezet új vezetést választott, amelynek kiemelt feladata a hazai mérnöki, technológiai és innovációs tudás társadalmi, gazdasági és szakpolitikai hasznosításának erősítése.
Elhunyt a megyei honismereti egyesület elnöke
TudományMiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
A hírt a Honismereti Szövetség osztotta meg közösségi oldalán.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
TudományMiskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történelméből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.