Ugrás a tartalomra

Jelnyelvvel bővítik a társalgási mesterséges intelligenciát (MI) használó alkalmazásokat

Létrehozva
A 2027. november végéig megvalósuló projekt célja, hogy a társalgási mesterséges intelligencia (MI) technológiákat a siketek számára alkalmas módon, jelnyelvekre is kiterjesszék.
Kép
Fotó: Getty Images

A DeepSign Technologies Kft. a "Gyorsítósáv" pályázati felhívásra pályázott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalnál (NKFIH), amely a mintegy 271 milliós forintos projekt megvalósításához mintegy 199 millió forint vissza nem térítendő támogatásra érdemesnek minősítette a céget - tudatta a vállalat az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a 2027 november végéig megvalósuló projekt célja, hogy a nagy nyelvi modellek ugrásszerű fejlődése nyomán gyors ütemben terjedő társalgási mesterséges intelligencia (MI) technológiákat a siketek számára alkalmas módon, jelnyelvekre is kiterjesszék.

Mint írták, a fejlesztéssel bárhol, ahol társalgási MI technológiát használnak - például weboldalakban elhelyezett chatbotok vagy telefonon futó intelligens asszisztensek -, ott a beszélt nyelvek mellett a jelnyelv is támogatott lesz. Egy weboldalon kapcsolódóan futó chatbot esetében például a siket ügyfelek kérdéseiket szöveges helyett videóüzenetben is feltehetik majd.

 

Ez is érdekelhet

Meghalt a magyarországi internet egyik alapítója
TudományBelföld
Életének 74. évében szombaton elhunyt Martos Balázs, a magyarországi internet egyik alapítója, az Internet Szolgáltatók Tanácsa (ISZT) egyik alapítója és örökös tiszteletbeli elnöke – közölte az Internet Szolgáltatók Tanácsa Tudományos Egyesület és a .hu domain Nyilvántartó az MTI-vel vasárnap.
Új vezetést választott a Magyar Mérnökakadémia, Kapu Tibor tiszteletbeli tag lett
TudományBelföld
Az aktuális elnökségi ciklus lezárását követően a szervezet új vezetést választott, amelynek kiemelt feladata a hazai mérnöki, technológiai és innovációs tudás társadalmi, gazdasági és szakpolitikai hasznosításának erősítése.
Elhunyt a megyei honismereti egyesület elnöke
TudományMiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
A hírt a Honismereti Szövetség osztotta meg közösségi oldalán.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
TudományMiskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történelméből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.