Ugrás a tartalomra

Mire érdemes figyelni nyaralás előtt?

Létrehozva
Megkérdeztünk egy miskolci utazási irodát, mik a leggyakrabban elkövetett hibák.
Kép
Illusztráció. Forrás: Pixabay

Sokan nem figyelnek oda például arra, hogy ellenőrizzék az úti okmányok érvényességét utazás előtt, vagy éppen nem a személyi igazolványban szereplő teljes nevüket adják meg foglaláskor, ami később bonyodalmakat okozhat a repülőtéren. Mindenkinek azt tanácsolják, hogy kössön utasbiztosítást, valamint bankkártyát és készpénzt is vigyen magával.

Idén is sokan választják úticélul valamelyik külföldi országot a nyáron. A nyaralásra érdemes időben felkészülni: ellenőrizni, hogy érvényesek-e a személyi igazolványok, az útlevelek, a foglalásnál odafigyelni, hogy az útiokmányokon szereplő teljes nevet adjuk meg. Javasolt utasbiztosítást is kötni.

Kép
utazási iroda
Horváth-Aczél Nóra irodavezető

Horváth-Aczél Nóra, az Invia Utazási Iroda vezetője a Miskolc Televízió riporterének elmondta: tapasztalataik szerint az utóbbi időben az a jellemző, hogy az utasok zöme választ útlemondási és utasbiztosítást.

– Az előbbi fedezetet biztosít arra az esetre, ha valamilyen előre nem látható egészségügyi okból le kell mondaniuk az utazást. Ez a foglalás napjától az indulás napjáig él. Az utazás időtartamára pedig a betegség-, baleset-, poggyász- és felelősségbiztosítás az, amit meg tudnak kötni – sorolta.

Megkérdeztük a miskolciakat, ők mit tartanak a legfontosabbnak elintézni az utazás előtt. Az okmányok érvényességének ellenőrzése az első helyen szerepelt. Hornyák Evelin elárulta, éppen most újíttatta meg a személyi igazolványát.

– Persze előfordul, hogy az utolsó pillanatban csinálja meg valaki. Érdemes ezeket megnézni. Van egy mondás, amit még apukámtól tanultam: nyaralás előtt a legfontosabb, hogy a személyi, az útlevél meglegyen, és legyen nálad egy bankkártya meg készpénz. Azon kívül mindent meg tudsz oldani – mondta.

Van, aki szerint a legfontosabb a tervezés. A bőröndbe kerülő dolgokról is listát készít Klement Tibor.

– Vallom, hogy készítsünk egy listát azokról a fontos dolgokról, amiket magunkkal kell vinnünk. Sokszor szoktak itthon maradni apró dolgok; akár csak egy kisolló, vagy bármi egyéb, amire szükség lehet a nyaralás közben. És nagyon fontos, mindenkinek szívből ajánlom, hogy mindenképpen kössön biztosítást, mielőtt elindul, hiszen az ördög sosem alszik. Én leginkább azért szoktam biztosítást kötni, hogy elriasszam a bajt magamtól – tette hozzá.

Bár elterjedt a bankkártya-használat, érdemes némi készpénzt is magunkkal vinni – mondja az irodavezető. A helyi piacon, a tömegközlekedésben sokszor csak így tudunk fizetni, vagy borravalót is adhatunk. Európán kívül, például Egyiptomban vagy Tunéziában viszont csak készpénzzel tudunk vásárolni.

Címkék

Ez is érdekelhet

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Prága jelentős része
Világ
A több mint egymillió lakosú cseh fővárosban leállt a villamosközlekedés, és nem jár metró sem – közölte a honlapján a prágai közlekedési vállalat.
Meghalt Michael Madsen
VilágKultúraSzabadidő
67 éves korában elhunyt Michal Madsen amerikai színész.
Halálos áldozata is van Spanyolország idei eddig legnagyobb erdőtüzének
VilágKörnyezetHavaria
Spanyolország idei eddig legkiterjedtebb erdőtüzében két ember vesztette életét a katalán Torrefeta i Florejacs település környékén – közölték a helyi hatóságok szerdán.
Tragédia az osztrák hegyekben, meghalt egy magyar hegymászó
VilágBaleset
Életét vesztette vasárnap egy 37 éves magyar hegymászó Ausztriában, a 2934 méter magas Niedere Dachstein csúcson – közölte az osztrák rendőrségre hivatkozva az MTI.