Ugrás a tartalomra

Halálos tragédia az ifi focimeccsen

Létrehozva
A felsőzsolcai pályáról miskolci kórházba került 18 éves fiatal életét veszítette.

A Magyar Labdarúgó-szövetség Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei igazgatósága által szervezett MLSZ Regionális U19 Alap Keleti csoport 29. fordulójának keretében szerda délután BTE Felsőzsolca – Cigánd SE mérkőzést rendeztek, amelyet a vendégek nyertek meg 4-1-re. 

A találkozó első félidejében történt egy súlyos sérülés, a vendégek kapusa saját csapattársával, védőjével Kiss Máté Bencével ütközött, aki az esés után földre került, és mivel nem tudott felállni, mentőt kellett hívni hozzá, azzal szállították be Miskolcra, kórházba.
Információink szerint a mentőautóban még telefonos üzeneteket is írt a megsérült játékos, aki ezt követően a kórházba érve eszméletét vesztette, újra kellett éleszteni, de ez sem segített rajta, az ütközés során olyan súlyos belső sérüléseket szenvedett, hogy már nem lehetett megmenteni, életét veszítette.

Az esetről a felsőzsolcai klub adott ki közleményt a mai napon, közösségi oldalán:

,,Fájdalommal a szívünkben tudatjuk, hogy a tegnapi napon megtartott BTE Felsőzsolca-Cigánd SE U19 mérkőzésen történt sérülés következtében tragikus hirtelenséggel elhunyt Kiss Máté Bence,18 éves cigándi futballista. A szörnyű veszteség miatt a 2025. május 31-re tervezett évzáró egyesületi ünnepség elmarad.
A felnőtt bajnoki mérkőzést (BTE Felsőzsolca – Mezőkeresztes VSE) azonban megtartják, csendes főhajtásként az elhunyt fiatal előtt.
A mérkőzés szünetében, a reflektorok leoltása mellett gyertyagyújtással emlékezünk meg róla.
A mérkőzés teljes ideje alatt adománygyűjtést szervezünk a gyászoló szülők megsegítésére, illetve a mérkőzés teljes bevételét is a családnak adományozzuk, hogy ezzel is kifejezhessük részvétünket és támogatásunkat ebben a felfoghatatlan fájdalomban.
Kérünk mindenkit, aki teheti, jöjjön el, és álljunk együtt a gyászoló család mellett – csendben, méltósággal, szeretettel.

BTE Felsőzsolca”

Ez is érdekelhet

Ezerkétszáz bringás indította el a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztivált
Sport
Tiszaújváros július első hétvégéjére a „triatlon fővárosa” lesz, hiszen ekkor rendezik meg a 26. Triatlon Világkupát és a 19. Triatlon Junior Európa-kupát. A július 3-6. közötti Triatlon Fesztivál keretében - az élsportolók mellett - a szabadidősport képviselői is mozgási lehetőséghez jutnak.
Vezető scout érkezett a DVTK-hoz
SportMiskolc
Négyszeres magyar bajnok, volt válogatott labdarúgó csatlakozott a DVTK szakmai stábjához.
Gyászol a futballvilág, meghalt a Liverpool játékosa
SportVilág
Az eddigi információk alapján egy Lamborghini előzés közben, defektes gumiabroncs miatt lesodródott az útról, az autó ezt követően kigyulladt, a két utasa pedig a helyszínen elhunyt.
Világválogatottunk lehet az MLSZ elnöke szerint
SportBelföldVilág
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.