Ugrás a tartalomra

Magyar vezette magyar csapat a vb-n, diósgyőriekkel

Létrehozva
A nyolcadik helyen zártak a világbajnokságon. Két diósgyőri szakember, és két diósgyőri játékos szerepelt Csehországban.

Az U19-es magyar leány kosárlabda válogatott a 8. helyen végzett a csehországi korosztályos világbajnokságon, miután a mai zárónapon, a 7. helyért lejátszott helyosztón, 74-58-ra alulmaradt a portugál együttessel szemben.

A magyar csapatot szövetségi vezetőedzőként a DVTK utánpótlás akadémia igazgatója, Magyar Gergely irányította, akinek a munkáját edzőként a DVTK HunTherm felnőtt női NB I-es gárdájának másodedzője, Ábrahám Márta segítette.

A csapatban két olyan játékos is szerepelt, akik a 2024/25-ös évadban a DVTK HunTherm kosárlabdázói voltak, Tózer Nemes Boglárka és Fárbás Eliza személyében.

Kép
Magyar Gergely
Magyar Gergely edzőként irányította a magyar U19-es leány kosárlabda válogatottat a vb-n. Fotó: FIBA

Címkék

Ez is érdekelhet

A fővárosiak jó hajrája döntött
SportMiskolcBelföld
118 percig csatáztak.
DVTK - PAFC 1-2
Marad a DVTK-nál az egyik legnagyobb érték
SportMiskolc
A klub megbecsülésének a jele, hogy meghosszabbították a szerződését.
A miskolci gyermekek átmeneti otthonának gyűjtenek
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Jótékonysági plüssdobálás a kosárlabdameccsen.
Szatmári Csaba Fotó: DVTK
Bukja az NB I.-es közvetítést az M4 Sport?
SportBelföld
Kihívói akadhattak.