Ugrás a tartalomra

Először a helyi (sport)történelemben: ingyenjegyet kaphatnak Dél-Koreában

Létrehozva
Hamarosan a messzi Ázsiába utazik a DVTK HunTherm NB I-es női kosárlabdacsapata.

A piros-fehérek klubtörténeti mérföldkőhöz érkeznek, ugyanis először lépnek majd pályára a Távol-Keleten. Az Euroliga selejtezőre való felkészülés jegyében augusztus 30. és szeptember 7. között részt vesznek a hagyományos dél-koreai Park Shin-Ja Kupán.
A túrával kapcsolatban ez a felhívás jelent meg a diósgyőriek honlapján: ,,Azok a szurkolóink, akik el szeretnék kísérni a csapatot erre a nem mindennapi túrára, kérjük feltétlenül jelezzék részünkre a szabo.istvan@dvtk.eu email címen, hogy további információkkal tudjuk őket segíteni az utazás megszervezésében."

Kép
Lelik Réka (fehérben) a DVTK HunTherm csapatával hamarosan Dél-Koreába utazik. Fotó: Mocsári László
Megkérdeztük 

A DVTK Arénában zajlik az U20-as B-csoportos női kosárlabda Európa-bajnokság. A vasárnap esti Magyarország – Románia találkozón Szabó István, a diósgyőriek technikai vezetője volt a műsorközlő-konferanszié, ez pedig jó lehetőséget adott arra, hogy megkérdezzük: hogy áll az akció, jelentkeztek-e már a nem mindennapi utazásra a drukkerek, mire így válaszolt: 
– Már volt és van érdeklődő. A szurkolóknak annyiban tudunk segíteni, hogy megadjuk utazásunk pontos időpontját. Vagyis azt, hogy mikor indulunk, majd mikor térünk haza. Közöljük a légitársaságot, a járatszámokat annak érdekében, hogy velünk repülhessenek. A kiutazóknak azonban maguknak kell elintézniük a repülőjegyeiket és a szállásukat, valamint az étkezésüket. Ami jó hír számukra: mi rendezzük a belépésüket, tehát a meccseinkre ingyen jegyet kapnak tőlünk. 
Rövidesen kiderül, hogy hányan kísérik el az együttest az oda-vissza a mintegy húszezer kilométeres kirándulásra. 

Címkék

Ez is érdekelhet

A diósgyőriek csapata. Fotó: DVTK
Hatodik lett a DVTK
SportMiskolc
Röplabda: országos döntőben szerepeltek a piros-fehérek.
Ezreket várnak szombaton a Városligetbe. Fotók: MOB
Az Olimpia Napjára várják az érdeklődőket
SportMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségSzabadidő
A helyszín készen áll a kihívásra: szombaton ezrek mozognak majd a Városligeti Sportcentrumban.
Befejezi a DVTK-s olimpikon?
SportMiskolc
A DVTK kétszeres olimpikon alpesisízője több mint 400 nemzetközi FIS-verseny, két olimpiai szereplés, 12 világbajnokság és 23 magyar bajnoki cím után döntött úgy, hogy visszavonul a nemzeti csapattól.
foci
Várják a nevezőket a hátországi bajnokságokra
SportMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Labdarúgás: a jelentkezési határidő július 3., 12.00 óra.