Ugrás a tartalomra

Megnyerték, száz százalékkal

Létrehozva
A magyar női U20-as kosárlabda válogatott sikerével zárult a miskolci B-csoportos Európa-bajnokság.

A Miskolcon megrendezett U20-as B-csoportos női kosárlabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott vasárnap este az 1. helyért lépett pályára, Szerbia ellen, a DVTK Arénában. 
Nemzeti együttesünk ahogy eddig minden meccsét, az utolsót is megnyerte, ezzel száz százalékos teljesítménnyel jutott fel a legjobbak közé, ami azt jelenti, hogy jövő nyáron az A-csoport 16 együttese között szerepelhet. 
A miskolci fináléban, a Magyar Gergely szövetségi kapitány irányította együttesben kezdőként lépett pályára a DVTK HunTherm két játékosa, Aho Tyra, aki 25:02 perc alatt 7 pontig jutott, valamint Toman Petra, aki 21:52 perc alatt 15/6 pontot ért el. A mérkőzésen csereként lépett pályára Fárbás Eliza, a diósgyőriek sportolója, aki a 2025/26-os évadban az ELTE BEAC Újbuda gárdájában szerepel majd kölcsönjátékosként, ő 21:26 perc alatt 12/6 pontig jutott. 
Döntő: Magyarország – Szerbia 71-44 (8-7, 13-13, 17-11, 33-13)

Címkék

Ez is érdekelhet

A diósgyőriek csapata. Fotó: DVTK
Hatodik lett a DVTK
SportMiskolc
Röplabda: országos döntőben szerepeltek a piros-fehérek.
Ezreket várnak szombaton a Városligetbe. Fotók: MOB
Az Olimpia Napjára várják az érdeklődőket
SportMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségSzabadidő
A helyszín készen áll a kihívásra: szombaton ezrek mozognak majd a Városligeti Sportcentrumban.
Befejezi a DVTK-s olimpikon?
SportMiskolc
A DVTK kétszeres olimpikon alpesisízője több mint 400 nemzetközi FIS-verseny, két olimpiai szereplés, 12 világbajnokság és 23 magyar bajnoki cím után döntött úgy, hogy visszavonul a nemzeti csapattól.
foci
Várják a nevezőket a hátországi bajnokságokra
SportMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Labdarúgás: a jelentkezési határidő július 3., 12.00 óra.