Ugrás a tartalomra

Petárda: kutyák és gazdik legnehezebb napjai jönnek

Létrehozva
Fokozott figyelemre intenek az állatvédők a szilveszterkor szokásos petárdázások és tűzijátékok miatt, mivel az erőteljes hang- és fényhatások állatok sokaságát rémítik halálra.
Kép

A szilveszter és újév idején a petárdázások hatására nagyon sok kutya szökik el otthonról és kóborol az utcákon. Az erős hang- és fényhatások miatt megrémült, kerítésen átmászó, menekülő állatok az utcán olyan környezetbe kerülnek, amely számukra idegen és veszélyekkel teli, így gyakran válnak autóbaleset áldozatává, vagy olyan távolságra menekülnek otthonuktól, hogy képtelenek visszatalálni.

Az állatvédők szerint ezért érdemes az állatokban lévő mikrochipek adatait ellenőriztetni az állatorvosnál, hogy a gazdák személyes adatai helyesen vannak-e regisztrálva. Emellett javasolják, hogy legyen az állatokon nyakörv a gazda telefonszámát tartalmazó bilétával.

Kép

Érdemes már néhány nappal szilveszter előtt a kutyákat pórázon sétáltatni, valamint mérsékelni a hosszú sétákat ebben a néhány napban. A nagyon félős kutyáknak kérhető gyógynövényes nyugtatószer is, amely segít átvészelni ezt az időszakot.

Ez is érdekelhet

Kedden megvastagodhat a felhőzet, amit üdítő szellő is kísér
BelföldKörnyezet
Átmenetileg megvastagodhat a felhőzet, kisebb záporok is kialakulhatnak, széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul.
Mátészalkán játszanak a diósgyőri „kicsik”
BelföldMiskolcSport
Labdarúgás: szerdán hétközi fordulót rendeznek az NB III-as bajnokságban.
Lezuhant egy magyar vadászgép - frissítve
BelföldBaleset
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett - közölte Magyar Péter kormányfő Facebook-oldalán hétfő délelőtt.
Napsütéssel és apró záporokkal indulhat a hét
BelföldKörnyezet
Sok napsütésre számíthatunk hétfőn, felhőképződés mellett, amiből némi eső is eshet.