Ugrás a tartalomra

Marad a nyárias meleg

Létrehozva
A HungaroMet Nonprofit Zrt. jelentése alapján jó helyen van a kabát a szekrényben.

Időjárási helyzet Európában:
   
A Brit-szigetek térségében található ciklon és frontjai változékony, több helyen csapadékos időjárást okoznak Nyugat-Európában.
    
Ezzel szemben kontinensünk nagyobb részén nyugodt az idő, sokat süt a nap, kevés helyen mérnek csapadékot. A sokévi átlagnál jóval melegebb van, nagy területen 25, helyenként 30 fok fölött alakulnak a csúcsértékek.
    
A Nyugat-Európát már elért hidegfront gyengülve, szétesve éjjel érkezik meg a Kárpát-medencébe, szerdán a Dunántúlon szeles időt és nagyobb mértékű lehűlést okoz.

 

Várható időjárás az ország területén szerda éjfélig:
    
A változó vastagságú fátyolfelhőzet mellett mindkét napon sok (időszakosan szűrt) napsütés várható. Szerdán már gomolyfelhők is képződnek, amelyekből előfordulhat néhol záporeső.
    
Kedden az élénk déli, délnyugati szelet csak az Észak-Dunántúlon kísérhetik erős lökések. Éjszaka a Dunántúlon már északnyugatira, északira fordul a szél, amely nagy területen lesz erős, helyenként viharos, míg keleten csak szerda délutántól kezd élénkülni az északira forduló szél.

    
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9 és 15 fok várható, de néhol ennél hidegebb is lehet.
    
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán a Dunántúlon 15 és 20, a Dunától keletre 21 és 27 fok között valószínű.

Ez is érdekelhet

Napsütés időjárás indito. Fotó: Osztie Tibor
Picit hűvösebb lesz a szerda
Belföld
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 12 és 18 fok között várható.
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
Belföld
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium, Tanács Zoltánt, a Tisza Párt Működő és Emberséges Magyarország programja összeállításáért felelős vezetőjét pedig a Tudományos és Technológiai Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Országos bagolylesbe kapcsolódhatunk be
BelföldKörnyezet
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az erdei fülesbaglyok fészkelő állománya felmérésében kér segítséget a lakosságtól a lakott területeken.
Csaknem egymillióan már beadták szja-bevallásukat
BelföldGazdaság
A május 20-ai határidő előtt már egymillió adózó elintézte a bevallását. Aki még nem, annak segít a NAV: online, telefonon, kisfilmmel és személyesen is.