Ugrás a tartalomra

Fontos bejelentést tett a pénzügyminiszter

Létrehozva
184 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra a tanárok és óvónők fizetésemeléséhez.

Varga Mihály pénzügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében jelentette be, hogy 184 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra a tanárok és óvónők fizetésemeléséhez.

Mint hozzáfűzte, az év elején végrehajtott béremelésre mintegy 340 milliárd forintot fordítottak hazai forrásból. A most beérkezett 184 milliárd forint utólagos hozzájárulást jelent a költségvetésből előfinanszírozott béremeléshez.

Bejegyzésében a miniszter azt is közölte, hogy tavaly december óta már 734 milliárd forint korábban blokkolt, hazánknak járó uniós forrás érkezett Magyarországra.
 

Ez is érdekelhet

Pozitív az adategyeztetési mérleg az egyszerűsített foglalkoztatásban is
BelföldGazdaság
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) április óta három ütemben kezdeményezett adategyeztetést azoknál a cégeknél, amelyek ugyan bejelentették az egyszerűsített foglalkoztatást, ám a járulékbevallásukban nem szerepeltették a munkavállalót. Az eljárások mérlege pozitív: a vállalkozások 80 százaléka együttműködött – közölte a NAV.
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Belföld
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
Csapadék nem valószínű pénteken
Belföld
Gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás pénteken.
Bizonytalanná vált a Sziget Fesztivál jövője
Bizonytalanná vált a Sziget Fesztivál jövője
BelföldSzabadidő
Már csak jogi formalitás a Sziget jövőjének biztosítása, látszik a többség az új hatósági szerződés mögött - írta a főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán.