Ugrás a tartalomra

Megdőlt az országos melegrekord pénteken

Létrehozva
Igaz, hogy csupán 0,1 Celsius-fokkal, de megdőlt a rekord.
Kép
Nehezen viselik az állatok is a hőséget. Minap-archív fotó: Mocsári László

Megdőlt az országos melegrekord pénteken – közölte a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján, amit aztán az MTI szemlézett.

Azt írták: pénteken folytatódott az elmúlt napok nyárias, átlagosnál melegebb időjárása, az ország nagy részén 30 Celsius-fok felett alakultak a délutáni csúcsértékek.

Hozzátették: a Békés vármegyei Körösladányban, illetve a Hajdú-Bihar vármegyei Körösszakálon egészen 35,1 Celsius-fokig melegedett fel a levegő, ezzel megdőlt az erre a napra vonatkozó országos napi melegrekord.

Közölték azt is, a korábbi, 35,0 fokos rekordot még 1948-ban mérték Budapesten, a Gellérthegy meteorológiai állomáson.

Címkék

Ez is érdekelhet

Teljes ösztöndíj a Velencei Biennáléra
BelföldVilágKultúra
Magyar művészeti hallgatók is pályázhatnak június 30-ig. a 11. Hitay Alapítvány Művészeti Versenyre, amelynek nyertesei exkluzív szakmai programon vehetnek részt a 61. Velencei Biennálén, a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti eseményén.
Dohány, alkohol, készpénz – a NAV segít eligazodni az utazási szabályokban
BelföldVilágGazdaságBűnügy
Utazás előtt érdemes előre tájékozódni, mi kerülhet az útipoggyászba. A leggyakoribb problémát a megengedett mennyiséget meghaladó jövedéki termék, például cigaretta, alkohol behozatala jelenti; most a NAV segít eligazodni a szabályokban. A honlapján már elérhető a legfrissebb utastájékoztató.
Hőhullám és kutyameleg – állatvédelmi tanácsok a kánikulára
BelföldKörnyezet
A nyári hõség nemcsak az embereket, hanem a háziállatokat is komoly megterhelés elé állítja. A forró beton, a tûzõ napsütés és a nem megfelelõ folyadékellátás könnyen veszélyes helyzetet teremthet kedvenceink számára.
Hasznos tippek közlekedőknek a nyári időszakban
Belföld
A Magyar Közút néhány hasznos tanáccsal látta el az utakon közlekedőket nyáron, hogy ne legyen baleset.