Ugrás a tartalomra

Sokaknak küld levelet a NAV a napokban: kiderült, kiket érint

Létrehozva
Ők számíthatnak most NAV-levélre.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken levelet küld azoknak az adózóknak, akik havi vagy negyedéves áfabevallásukat a törvényi határidő után nyújtották be. A hivatal célja, hogy tisztázza a késedelem okát, és segítsen az adózóknak a határidő-csúszások elkerülésében, az adó pontos bevallásában és befizetésében.

A NAV a késedelem okait kutatja

A hivatal azokat az ügyfeleket keresi meg, akik 2025-ben késve adták be áfabevallásukat. A NAV egészen pontosan arra kíváncsi, miért nem sikerült tartani a határidőt. A választ a hatóság ePapíron várja.

A késedelem okának ismertetésével a válaszadók hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a NAV pontosabban megértse az ügyfelek viselkedését, az ügyintézés esetleges akadályait, nehezítő körülményeit.

Miért fontos a határidők betartása?

A bevallási és befizetési határidők betartása nemcsak a vállalkozások átlátható és megbízható működését segíti, hanem a gazdasági adatok naprakészen tartását is garantálja, mindemellett támogatja a NAV adatfeldolgozási feladatait is. Nem beszélve arról, hogy a késedelem minden napjára, ha van fizetendő adó, akkor automatikusan számítódik a pótlék. A vállalkozás a késedelem miatt nemcsak a mulasztási bírságot kockáztatja, hanem a nullás igazolást is. Addig ugyanis, amíg nem érkezik be a bevallás, nem adható ki a nemleges igazolás.

Címkék

Ez is érdekelhet

Jogvédő irodát alakítana ki Miskolcon az új roma elnök
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Dancs Mihályt választották a Magyarországi Romák Országos Önkormányzata új vezetőjének.
Rangos díjakat nyertek el a borsodi vöröskeresztesek
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Több elhivatott munkatársat is elismertek.
Közeleg a határidő: már csak két hét van hátra az szja-bevallásig
BelföldGazdaság
Átnézni, módosítani, kiegészíteni, az 1 százalékról nyilatkozni és beadni – ezek a teendők lehetnek még a bevallással, mindezt május 20-ig kell elintéznie az érintetteknek.
Megsemmisítette a szolidaritási hozzájárulási perekről hozott kormányrendeletet az Alkotmánybíróság
Belföld
Az Alkotmánybíróság (Ab) alaptörvény-ellenesség miatt megsemmisítette az önkormányzati szolidaritási hozzájárulásról szóló kormányrendelet egyes rendelkezéseit – tudatta a testület közleményben szerdán.