Ugrás a tartalomra

Combon szúrta unokáját

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség vádat emelt egy 56 éves férfi ellen életveszélyt okozó testi sértés miatt.

A vádirat szerint a vádlott feleségével és kiskorú fiú unokájával együtt élt egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kisközségben. Közöttük több esetben voltak nézeteltérések, viták.
Tavaly októberben a vádlott alkoholfogyasztás után ismételt összeveszett unokájával, aki a veszekedésnek azzal vetett véget, hogy otthagyta a vádlottat és bement a ház egyik szobájába.

A vádlott azonban feszült idegállapotban volt, és magához vett egy 17 cm hosszúságú kést, ezzel a kezében az unokája után ment, és a neki háttal álló fiút a jobb combján, a térdhajlathoz közeli területen megszúrta. 
A szúrás következményeit látva azonban megijedt, kiszaladt a házból, a kést a kertben eldobta. A megszúrt unoka, közben segítségért kiabált, a házban éppen vendégségben tartózkodó nagynénjétől kérte, hogy hívjon mentőt számára, mert elvérzik. 
A nő a mentők kiérkezéséig egy derékszíjjal és a szobában talált rongyokkal szorította le a fiú sebét. 

A sértett a szúrás következtében a nagyereket sértő nyolc napon túl gyógyuló életveszélyes sérülést szenvedett el. 

Az ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.

Ez is érdekelhet

Embert gázolt a vonat Mályiban - frissítve
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A tűzoltók segítenek az utasoknak átszállni a mentesítő járatra.
Záporok, zivatarok és megélénkülő szél várható szerdán
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Északnyugat felől csökken a felhőzet, de a záporok, zivatarok is valószínűek.
2026. május 09-én reggel barnamedve (Ursus arctos) észlelés történt az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón.
Figyelmeztetést adott ki az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Egy anyamedvét és a bocsát látta a természetvédelmi őr Borsodban.