Ugrás a tartalomra

Kidőlt fák akadályozták a közlekedést megyeszerte

Létrehozva
Mintegy kéttucat helyszínen kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak a megyében szerdán az erős szél okozta károk miatt.
Kép

Dojcsák Dávid, a megyei katasztrófavédelmi főigazgatóság sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta, hetvenhárom helyszínen dolgoztak szerdán a hivatásos tűzoltók az időjárással összefüggő események miatt. Főleg Zemplén és Mezőkövesd térségében adott munkát a tűzoltóknak a viharos szél. Miskolc és Bükkszentkereszt között több alkalommal is kivonultak kidőlt fa miatt, Miskolc és Vadászköz között pedig villanyvezetékre dőlt egy fa.

Az egységeknek a legtöbb esetben kidőlt fákat kellett eltávolítaniuk, épületkár huszonhét helyszínen keletkezett.

Szerencsen a Kossuth Lajos közben kerítést döntött ki a viharos szél, Tokajban a Bajcsy-Zsilinszky úton egy fa és egy villanyoszlop dőlt az úttestre.

Sátoraljaújhelyen a Zrínyi utcában egy háztetőt bontott meg a szél, Mezőszemerén, Miskolcon, Bükkaranyoson pedig villanyvezetékre dőlt fa adott munkát a tűzoltóknak.

Mezőkövesden gázórára dőlt fát, Bükkszentkereszten melléképületre és garázsra dőlt fákat távolítottak el az egységek.

Sátoraljaújhelyen a Hársfa utcában egy családi ház kéménye rongálódott meg a szélben, ezt a helyi hivatásos tűzoltók visszabontották a további károk megelőzése érdekében.

Az események során senki sem sérült meg.

Ez is érdekelhet

Mutatjuk, hol és mikor tudunk vért adni a jövő hét folyamán
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
A vérellátás és véradás kiemelt jelentőséggel bír az év valamennyi időszakában.
Ők már biztosan fellépnek az idei Kerekdomb Fesztiválon Tállyán
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraSzabadidőBulvár
Szeptember 18. és 20. között rendezik meg az idei Kerekdomb Fesztivált a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tállyán, ahol a szervezők minden művészeti ágból kínálnak programokat.
Éhségsztrájk a sajóbábonyi üzemben – hónapok óta nem kaptak fizetést a dolgozók
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaság
A munkavállalók addig nem hagyják el az üzem területét, amíg ügyük nem rendeződik.
Kigyulladt egy családi ház Ózdon
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A Center útra riasztották a tűzoltókat.