Ugrás a tartalomra

Nem jogerős az ítélet

Létrehozva
A borsodnádasdi emberölés ügyében született elsőfokú ítélet nem jogerős, az ügy a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik - közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) a Miskolci Törvényszék által kihirdetett döntéssel kapcsolatban pénteken az MTI-vel.

 

Kép
Fotó: Végh Csaba

A Miskolci Törvényszék kedden döntött úgy, hogy nem szándékos, hanem gondatlan emberölést követett el az a fiatal férfi, aki még 2017 szeptemberében Borsodnádasdon vízgyűjtő aknába dobta eszméletlen lányismerősét, aki emiatt vízbe fulladt. A bíróság nem jogerős ítéletével négy év szabadságvesztésre ítélte a büntetlen előéletű, 24 éves vádlottat.
 Az ügyészség védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett szándékos emberölés miatt emelt vádat. A törvényszék álláspontja szerint azonban nem volt bizonyítható, hogy a férfi meg akarta ölni a nőt, a felelőssége abban állapítható meg, hogy amikor az aknába dobta a testét, nem győződött meg arról, hogy él-e még a lány, így gondatlanságból okozta a halálát.
Az ítéletet a vádlott és védője tudomásul vette, az ügyész azonban a gondatlan emberölés minősítésének megváltoztatása és a büntetés súlyosítása érdekében fellebbezett.
    Az OBH pénteki közleményében azt írta: "a másodfokú eljárás során az elsőfokú ítélet teljeskörű felülbírálatára nyílik eljárásjogi lehetőség, ideértve a cselekmény jogi minősítését és a kiszabott joghátrányt is".

Ez is érdekelhet

Babák születtek a megyei kórházban.
Hármas ikrek születtek Miskolcon
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Hármas ikrek láttak napvilágot a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban, a három kislány és édesanyjuk jól vannak.
Bodrogkisfalud feszt
Nyerj páros bérletet a BOLDOGkisfalud Fesztre!
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraSzabadidő
A BOLDOGkisfalud jegyjátékban június 10. és 23. között tíz darab páros, három napos fesztiválbérletet sorsolunk ki a megfejtést beküldők között.
A csíksomlyói búcsún a nemzet összetartozását élik át a zarándokok
Borsod-Abaúj-ZemplénEgyház
Pünkösdkor több ezer zarándok tapasztalja meg a magyarok lelki egységét az erdélyi Csíksomlyó Mária-kegyhelyén.
Három ember életét is megmenthetjük véradással - mutatjuk a jövő héten hol tehetjük meg
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Alsózsolcán, Miskolcon és Sárospatakon is lehetőség nyílik véradásra június 10. és 13. között.