Ugrás a tartalomra

Éheztette, rugdosta, verte kutyáját - nem maradt büntetlenül

Létrehozva
A Kazincbarcikai Járásbíróság ítéletet hozott annak a férfinak az ügyében, aki hűséges társát, kutyáját bántalmazta.
Kép
Képünk illusztráció

A bíróság által megállapítottak szerint a vádlott 2023 májusában Kazincbarcikán egy pinceházba költözött, ahová magával vitte közepes méretű kutyáját. Az ebet július elejéig több alkalommal napokra bezárta, víz és élelem nélkül hagyta. Ezen magatartása következtében az állat folyamatosan lesoványodott. A vádlott a hű kedvencet rendszeresen bántalmazta, ököllel, karóval, bottal ütötte, rugdosta, nyakörvénél fogva húzta - foglalta össze közleményben Becse Zsuzsanna, a Miskolci Törvényszék sajtótitkára.

A verésektől a kutyának vérző sérülései keletkeztek, az éheztetés és rendszeres bántalmazás különös szenvedést okozott számára, mely végül az állat elpusztulásához vezetett. A vádlott a tetemet egy utazótáskába tette, és lakóhelye környezetében egy bokros részen rejtette el - olvasható a közleményben.

A bíróság a vádlottat az állat különös szenvedését okozó állatkínzás bűntette miatt 1 év 4 hónap börtön fokozatú szabadságvesztésre ítélte. A büntetés kiszabása során a bíróság súlyosító körülményként értékelte a terhelt büntetett előéletét, továbbá, hogy felfüggesztett szabadságvesztés hatálya követte el a cselekményt, és az állat kitartó, kegyetlen bántalmazását. Ehhez képest enyhítő körülményt nem tárt fel. Az ítélet egyelőre nem jogerős - számolt be a Miskolci Törvényszék Sajtóosztálya.

Címkék

Ez is érdekelhet

Választást tartottak a borsodi településen
Borsod-Abaúj-Zemplén
Négy függetlenként induló jelölt közül választottak polgármestert a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Arnóton vasárnap.
Eltűnhet Észak-Magyarországról az eurázsiai hiúz
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
A hazánkkal szomszédos Szlovák-karszt Nemzeti Parkban is már csak két kifejlett hiúz él, míg a hazai oldalon Aggtelek és a Bükk térségében nyomát sem találták az elmúlt három évben.
Narancssárga lett egész Borsod: erre kell készülni szombaton
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Tombol a kánikula. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén másodfokú, narancssárga riasztás van érvényben.
Kitüntetéseket adtak át a Vármegye Napján
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraGasztro
Értékdíjakkal, szakmai elismerésekkel és köztisztviselői kitüntetésekkel ismerték el mindazokat, akik munkájukkal hozzájárulnak Borsod-Abaúj-Zemplén fejlődéséhez.