Ugrás a tartalomra

Elítélték a taktaszadai fosztogatókat

Létrehozva
A fiatalkorú fiúk egy idős nő házába másztak be tavaly szeptemberben, ahonnan tizenháromezer forintos zsákmánnyal távoztak.
Kép

Ítéletet hozott a Szerencsi Járásbíróság azoknak a fiatalkorú vádlottaknak az ügyében, akik több ingatlanba jogosulatlanul bemenve szereztek meg különböző értéktárgyakat – írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében a Miskolci Törvényszék.

A bíróság megállapította, a vádlottak 2024 szeptemberében a hajnali órákban Taktaszadán egy idős asszony házát a villanyóra lekapcsolásával áramtalanították, majd a hátsó ajtó előtt található redőnyt testi erővel felfeszítették annak érdekében, hogy bejussanak az ingatlanba. A sértett ébren feküdt az ágyában, amikor az egyik terhelt egy kézmozdulattal jelezte, hogy ne merjen megszólalni.

„Ezt követően társával együtt értékek után kezdtek kutatni, az ágyon lévő párnákat is felforgatták, így találták meg a sértett pénztárcáját a benne lévő tizenháromezer forint készpénzzel és személyes irataival. Ezt magukhoz véve elhagyták a helyszínt” – részletezték.

Az ügy elsőrendű vádlottja egy hónappal korábban a kora reggeli órákban bement egy másik taktaszadai, kulcsra nem zárt ingatlanba és onnan egy mobiltelefont vitt magával.

A fentiek miatt a járásbíróság a vádlottakat társtettesként elkövetett kifosztás és magánlaksértés bűntettének minősített esetei, illetve közokirattal visszaélés vétsége miatt, míg az első rendű vádlottat lopás vétsége miatt is bűnösnek mondta ki.

„A bíróság ezért a terhelteket – rendiségük sorrendjében – 2 év 2 hónap, illetve 3 év javítóintézeti nevelést rendelt el. A bíróság a másodrendű vádlott vonatkozásában egy további, sajtóérdeklődéssel nem érintett, kisebb tárgyi súlyú büntetőügyet is jelen ügyhöz egyesített, és a döntéshozatal során az abban foglalt cselekményekre is figyelemmel volt, ám az ítélet egyelőre nem jogerős” – zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Eltűnhet Észak-Magyarországról az eurázsiai hiúz
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
A hazánkkal szomszédos Szlovák-karszt Nemzeti Parkban is már csak két kifejlett hiúz él, míg a hazai oldalon Aggtelek és a Bükk térségében nyomát sem találták az elmúlt három évben.
Narancssárga lett egész Borsod: erre kell készülni szombaton
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Tombol a kánikula. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén másodfokú, narancssárga riasztás van érvényben.
Kitüntetéseket adtak át a Vármegye Napján
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraGasztro
Értékdíjakkal, szakmai elismerésekkel és köztisztviselői kitüntetésekkel ismerték el mindazokat, akik munkájukkal hozzájárulnak Borsod-Abaúj-Zemplén fejlődéséhez.
A gyógyítás szolgálatában álló szakembereket díjazták
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
A vármegye egészségügyének kiemelkedő szereplőit ismerték el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata által adományozott Szent Erzsébet és Kossuth Zsuzsanna díjak átadásán. A kitüntetésekkel azokat a szakembereket jutalmazzák, akik hosszú éveken át magas színvonalú munkájukkal, elhivatottságukkal és emberségükkel szolgálták a térség lakosságát.