Ugrás a tartalomra

Megverte a részeg férfit, mert az véletlenül kiöntötte a sörét

Létrehozva
A bántalmazás közben a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kép
Fotó: Horváth Csongor

Vádat emelt a Kazincbarcikai Járási Ügyészség az ellen a férfi ellen, aki súlyos sérüléseket egy másik férfinak azért, mert az kiöntötte az italát.

Az eset úgy történt – részletezi a vádirat -, hogy február elején a délutáni órákban Kazincbarcikán, a vádlott egy padon ült a buszmegállóban. Egy erősen ittas állapotban lévő férfi érkezett meg hozzá, ő is le akart ülni, azonban egyensúlyát vesztette, és rá esett a vádlottra.

„A vádlott kezében tartott dobozos sör kiömlött, ezért mérges lett, a maradék italt földhöz vágta, szidalmazta a férfit, majd két kézzel meglökte. A sértett földre esett, amikor pedig nehézkesen felállt, a vádlott ismét ellökte, ezután a földre került sértettet négy alkalommal a fején megrúgta” – áll a közleményben.

A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túli gyógytartamú sérüléseket szenvedett el.

Az ügyészség a büntetett előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.

Címkék

Ez is érdekelhet

Borsodban is kiszáradnak a patakok – Miskolcot sem kerüli el az aszály
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföldKörnyezet
Rendkívül alacsony a folyók és patakok vízállása az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság működési területén, több vízfolyáson pedig már kiszáradás tapasztalható. Miskolc térségében a csapadékhiány és az erőteljes párolgás miatt a felszíni és felszín alatti vízkészletek is jelentősen csökkennek. Az igazgatóság egyes vízhasználatoknál már mennyiségi korlátozásokat is bevezetett.
Hamarosan bemutatkoznak a miskolciak
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcSport
Labdarúgás: az MLSZ helyi igazgatósága elkészítette a Borsod-Abaúj-Zemplén (Vár)Megyei II. osztályú bajnokság Észak csoportjának sorsolását.
Véradással segíthetünk, hogy ne legyen tartós vérhiány nyáron
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Veszélyben a hazai vérellátás! Naponta 1600-1800 véradóra van szükség, de jelenleg ettől elmarad a számuk. Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) és a Magyar Vöröskereszt ezért arra kér mindenkit, aki egészséges és megteheti, hogy keresse fel a számára elérhető véradási helyszínek egyikét.
Az afrikai sertéspestis régiónkban is feltűnt az idén
Borsod-Abaúj-ZemplénVilágEgészség
Súlyos afrikai sertéspesti (ASP) járvány tört ki Horvátországban idén júniusban. A kór az Észak-magyarországi régiót is érintheti, egy esetet már regisztráltak házi sertésben.