A Tanítsunk Magyarországért mentorprogram keretében a Miskolci Egyetem hallgatói rendszeresen foglalkoznak a vármegye kistelepülésein élő gyerekekkel. A héten 380 diáknak tartottak tanévnyitó élménynapokat egyetemi tábori keretek között, ahol 80 mentor és a mentoráltak megismerkedtek, közelebb kerültek egymáshoz. A programba még a héten várják további mentorok jelentkezését.
- Nagyon szép és erős létszámmal indulunk az idei tanévben. 141 mentorunk fog 640 a környező településeken (például Aszaló, Hejőkeresztúr, Onga, Szendrőlád) tanuló általános iskolás, 7-8. osztályos diákot elérni, tizennégy partneriskolánkból, tizennyolc osztályból – nyilatkozta stábunknak Ádám Anetta, a Tanítsunk Magyarországért! program szakmai felelőse. - Mentoraink nem tanítanak, hanem foglalkoznak a gyerekekkel. Segítik őket abban, hogy hatékonyabban boldoguljanak az életben és okosabban válasszanak továbbtanulási célokat, vagy ügyesebben döntsenek a saját életük szempontjából fontos dolgokról.
Elmondta, hogy a Miskolci Egyetem a legelsők között csatlakozott a programhoz. A 2018/2019-es tanév második félévében kezdtek először mentorokat képezni. Idén pedig már egy olyan mentor is megkezdi a munkáját, aki annakidején mentorált kisdiák volt, ráadásul ugyanabban az iskolában, ahová ő is járt.
Hangsúlyozta, hogy a Miskolctól távoli, kistelepüléseken élő gyerekek számára sokat jelent, hogy előzetes élményeket szerezhetnek az egyetemi életről. Emellett Egerbe és Budapestre, vagy máshová is eljuthatnak városnézésre mentoraikkal.
- Van olyan mentoráltunk, aki egy mozgólépcsőre életében először egy mentorral lépett föl, vagy vele tanulta meg, hogyan kell a tömegközlekedésen jegyet érvényesíteni – árulta el a szakmai felelős.
- A nyolcadik félévemet fogom kezdeni mentorként. Engem is feltölt az, hogyha a gyerekekhez kimehetek és velük foglalkozhatok. Én legalábbis ugyanannyit kapok tőlük, mint amennyit remélem, hogy ők tőlem. A többi mentortól is tanulunk és a munkaerőpiacon is remek referencia ez a program – osztotta meg Bolyai Vivien szenior mentor. – Idén az Aeroparkba a repülőtérre szeretném elvinni a gyerekeket Budapestre. Tavaly az Elme Házában és egy Diósgyőr meccsen is voltam velük, amit nagyon élveztek, úgyhogy szeretnénk megismételni.
Hozzátette, hogy a mentorkodás örömein túl, ami hetente alkalmanként 6 órás elfoglaltságot jelent, a 60 ezer forintos ösztöndíj is jól jön az egyetemi évek alatt, amit a mentorok kapnak. Egy mentor összesen 4-6 gyerekkel foglalkozik.