Ugrás a tartalomra

Felkavaró részletek a szendrői erőszakról

Létrehozva
Hét év szabadságvesztésre ítélte a törvényszék a kiskorú rokonával erőszakoskodó férfit.

A Miskolci Törvényszék ítéletet hozott annak a vádlottnak az ügyében, aki kiskorú lányrokonával erőszakoskodott a Borsod vármegyei Szendrőben – tájékoztatta lapunkat Majoros Tünde sajtószóvivő csütörtökön.

Még tavaly májusban a kiskorú sértett édesapja rosszul lett és mentő szállította kórházba, ahová felesége és legkisebb gyermeke kísérte el. A két idősebb gyermeket, köztük a sértett kislányt, erre az időre a helyben lakó rokonokra bízták.

A vádlott férfi e helyzetet kihasználva a sértettet magához hívta a szobába, és mivel a kislány nem volt hajlandó kérésére az ágyra feküdni, kezeire ráfogott, az ágyra fektette és ráhasalt.

A terhelt meztelen nemi szervével közösülést imitáló mozdulatokat végzett a fekvő kislányon, akit csokoládéval és apja gyógyulásának ígéretével igyekezett együttműködésre bírni, de neki sikerült kibújnia a férfi alól és testvérével együtt elmenekülnie a vádlott ingatlanából.

– A törvényszék a vádlottat tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére, erőszakkal elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt hét év szabadságvesztésre és hét év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint végleges hatállyal eltiltotta bármely olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna. Az ítélettel szemben a vádlott felmentés érdekében fellebbezett, míg az ügyész három munkanap gondolkodási időt fenntartott a jogorvoslati nyilatkozat megtételére – közölte Majoros Tünde.

Ez is érdekelhet

Összeütközött három autó a 35-ös főúton
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
Egymásba hajtott három személygépkocsi a 35-ös út Tiszaújváros és Polgár közötti szakaszán.
Van, akinek szent nap, másnak csak szabadidő a húsvét
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraEgyház
A húsvét, Krisztus feltámadása, a keresztények legnagyobb ünnepe, de a modern életvitelünkkel és változó világszemléletünkkel egyre kevésbé tartanak lépést az egyházi és a népi hagyományok, szokások.
Kerítésnek ütközött egy személyautó
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A 3709-es úton, Zsujtán, a Fő úton félpályán halad a forgalom, mert kerítésnek hajtott egy autó.
Kigyulladt egy autó az M30-ason
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A Miskolc felé vezető oldalon, Ináncs közelében történt az eset szombaton délelőtt.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.